Bursada Bugün TV’de usta gazeteci Aysın Komitgan’ın sunduğu Politik programının konuğu olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

BURSASPOR BAŞARILI OLACAK

Bursaspor ile gönlünün son derece müsterih olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, “ Mesut Mestan orada gidip sorabilirler. Bursaspor 13 maçta 8 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 de mağlubiyet aldı. Çatır çatır top mu oynuyoruz belki değil ama emsallerimizle kıyasladığınızda ki bizim 3 puanımız silindi. Silinmeseydi biz şu an liderdik. Bursaspor’un bu sene muvaffak olacağına yürekten inanıyorum” dedi.

LOCA TÜRKÜSÜ SÖYLÜYORLAR

Bursaspor’un yalnız olduğunu söyleyen Alinur Aktaş, “Bunu üzülerek söylüyorum.  ‘Ben Bursaspor’u yönetmeyeceğim. Bursaspor’la alakalı benim kontrolümde bir başkan veya yönetim anlayışını ortaya koymayacağım ama Bursaspor’u yalnız bırakmayacağım’ dedim. Bursaspor’u çok sevdiğini söyleyip sosyal medyadan seçim sathı mahallinde ve sonrasında bir loca türküsüyle Bursaspor’u söyleyenlere Ben Bursaspor’un dün de yanındaydım, bugün de yarın da hep yanında olacağım” dedi.

FORMADA HALA BUDO VAR

Yeşil Beyazlılara destek vermediği yönündeki eleştirileri yanıtlayan Aktaş, “Şehirde ‘alsın, bütün her şeyi versin, takip etsin’ beklentisi varsa benim önceliğim çok başka bir şey.  Ben büyükşehir belediye başkanıyım. Benim öncelikli işlerim şehirdeki aksaklıklar. Stadyumun eksikliğinin giderilmesi ve finansman temini gibi. 15 milyar dolar ihracat yapan şehirden forma reklamı çıkmadı. Hala BUDO’yla çıkıyor Bursaspor. Gönlüm son derece müsterih” açıklamasında bulundu.

Editör: Haber Merkezi