Kulübün pilot takımı Yeşil Bursa'yı ellerinden çıkartmayı düşündüklerine değinen Ay, şunları kaydetti "İyi bir müşteri bulursak elimden çıkacak. Bursaspor'a ağırlık vermek istiyorum. Voleybol, basketbolla ilgili sponsor veya belediyeye de devredilebilir. Bunu düşünüyoruz. Biz eğer gerekli adımları atmazsak yemin ediyorum Bursaspor batar.

Bu gönül işi, topçu işi değil. 'Şampiyon olsan da olmasan da Bursasporluyuz.' diyorlar. Skora göre Bursasporlu olanlar Bursaspor'dan çekilsin. İki, üç haftadır kombine bilet satıyoruz. Şu ana kadar 700 Restbet bilet satılmış, yazıklar olsun." Kulüp olarak çok güzel çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Ay,

"Bursaspor'u seven firmalar var. Belki 5 milyonluk bir sponsor daha alacağız. Bu firmaları çoğaltmaya çalışıyoruz. Benim 200 milyonum olsa bak nasıl takım kuruyorum. Herkes göbekten atıyor. Para yok, herkes transfer istiyor. 'Kombine alın', kombine yok, 'loca alın', loca yok.

Bu takım nasıl yaşayacak? Gelir olsa basketbolu da voleybolu da 1. Lig'de oynatırım. İlk hedefim banka borcunu sıfırlamak. Bu paraları ödemezsek Bursaspor kurtulmaz." diye konuştu.