Ankara Spor Salonu ve Mamak Belediyesi Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda düzenlenecek Erkekler Federasyon Kupası’nda Akran Gemlik Basketbol, Ankaragücü Mamak Belediyesi, Antalya Güneşi, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Bornova Belediyesi Karşıyaka, Çağdaş Bodrum Spor, Depomaxx Harem Spor, Fenerbahçe Koleji, Final Spor, Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıt Spor, Mersin Büyükşehir Belediyesi, OGM Ormanspor, Samsunspor, Semt77 Yalovaspor ve Sigortam.Net ekipleri mücadele edecek.

Misli.comTürkiye Basketbol ligi  2022-2023 sezonu hazırlıklarını tamamlayan, Akran Gemlik Basketbol 23-24-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek Federasyon kupasında mücadele ederek çeyrek finale yükselme maçları oynayacak.

Tofaş Spor kulübünün pilot takımı olan Akran Gemlik Basketbol 1.ligi 2022-2023 sezonunda genç ve dinamik bir kadro ile mücadele edecek. Akran Gemlik Basketbol Gökhan Şirin , Jeremy Sheppard , Osinachi Smart , Berkay Çıvgın, Yavuz Koça, Utku Pelit, Ozan Yılmaz, Baran Yurdaşen, Başar Şener, Barış Özen ve Kıvanç Çöl ile 23 Eylülde başlayacak Federasyon Kupasında bu sporcularla mücadele edecek. Ali Taşkın ve Egemen Usta ise sakatlıkları nedeniyle Federasyon Kupası'nda kadroda olamayacaklar.

AKRAN GEMLİK BASKETBOL MÜSABAKA TAKVİMİ

23 EYLÜL 2022 CUMA – 19:45- MAMAK BELEDİYESİ HİDAYET TÜRKOĞLU SPOR SALONU  

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MSK – AKRAN GEMLİK BASKETBOL

24 EYLÜL 2022 CUMARTESİ – 20:15 – ANKARA SPOR SALONU

AKRAN GEMLİK BASKETBOL – FİNAL SPOR KULÜBÜ

25 EYLÜL 2022 PAZAR – 19:45 -  MAMAK BELEDİYESİ HİDAYET TÜRKOĞLU SPOR SALONU 

ANKARAGÜCÜ SPOR - AKRAN GEMLİK BASKETBOL 

Müsabakalar Türkiye Basketbol Federasyonu YOUTUBE hesabından canlı olarak yayınlanacaktır.