Lig başladı, hayırlı uğurlu olsun. Adımız, namımız, markamız bu lige fazla olsa bile cismimiz burada olduğuna göre, bu çöplüğün kanunlarına göre bu oyunu oynamak zorundayız.

1 PUANLA BAŞLADIK

İdaresel anlamda tam bir karmaşanın içindeyken, armayı temsil eden ve sahada elinden gelen her şeyi yapmaya gayret gösteren tüm oyuncularımızı kutluyorum.

Ligin tamamında da bu mücadelenin süreceğine eminim. Bizler de sahadaki gençlerimizi her türlü olumsuz ruh halinden korumalı ve daima destek olmalıyız.

Zaman zaman harikalar yaratacaklar, zaman zaman da büyük hatalar yapacaklar; canları sağolsun demeyi bilmeliyiz.

Bizlerin de sinirleri gergin elbette. Sportif anlamda işler ne kadar iyi giderse, bizim de sinirlerimiz o nebzede rahatlayacaktır.

 İdare edenler belli mücadellerin içindeyken, iddia ettikleri konularda hukuksal süreci yürütürken, takımın da bu süreci kaldırması şart. Mali kabiliyet konusundaki endişeler, idare edenlerin kısa vadeli maddi sorunları çözemeyecekleri konusunda epey hassas ancak uzun vadeli konularda ise belirsizlik hat safhada.

Kongre kararının alınmayacağı aşikar olduktan sonra yapılabilecek bir şey kalmadı.

Bekleyip göreceğiz neler olacağını.

Bursaspor'u konuşurken sportif konuları daha fazla konuşmayı yeğliyorum artık.

Bugün sahada ilk kez o formayı profesyonel olarak giyen de vardı, 2-3 yıllık olanlar da vardı. Hepsi elinden geleni yaptı. Hatalar olmadı mı, elbette oldu ancak hataları ön plana çıkarmak bize fayda sağlamaz. O konuda teknik heyetin gayreti söz konusu.

Tamamı Bursaspor altyapısından oluşan bir takıma sahip olmak beni gururlandırıyor.

Öyle ya da böyle bu ligi bu oyuncularla götüreceğimize göre, idaresel her şeyi bir yana ayırmayı ve gençlere destek olmayı tercih ederim.

Pohpohlamaktan bahsetmiyorum, özgüven kırıcı söylemlerden uzak durmayı ve moral vermeyi başarmak zorundayız.

Saygılarımla...