Hatayspor - Hull City mücadelesi sonrasında açıklamalarda bulunan Acun Ilıcalı, özellikle maçın burada olmasını istediğini belirtti. Acun Aılıcalı "Bursa'nın benim için anlamı çok büyük, milli takımı ve çok güzel maçlar izlediğim, halkını çok sevdiğim özel bir şehir." dedi.

Tebrik ediyorum

Türkiye'de son hazırlık maçı olduğunu söyleyen Ilıcalı "Son maçımızdı bu İngiltere'de hazırlık maçlarımız var. Takımı ülkemize getirmek istedim. Gurulanıyorum onlar taktir ettikçe. Bugünkü maç için gölümden beraberlik geçiyordu. Volkan hocamı da tebrik ediyorum, güzel bir takım kurmuş ve güzel bir karşılaşma oldu." dedi.

Hedefimiz Play-Off

Takımının Play-Off'u hedeflediğini söyleyen Acun Ilıcalı "Elimizden geleni yapıyoruz. Halkımızın dualarıda çok önemli. İyi insanların yapacağı iyi şeylerin ve iyi insanların desteğiyle yapılabileceğini düşünüyorum. Ülkemizden de çok destek görüyoruz. İnşallah play-off'u istiyoruz." dedi.

Bursa taraftarına teşekkür ediyorum

Bursaspor hakkında da yorum yapan Acun Ilıcalı "Daha öncede söyledim, Bursaspor, Eskişehirspor, Sakaryaspor, Kocaelispor gibi takımlar benim için değerli takımlar. Bu takımları Süper Lig'de olmasını istiyorum. O takımların statlarına gittiğim zaman bir Fenerbahçeli olsam bile maçı başka seyrediyordum. İnsanların ilgisi beni mutlu ediyor, futbolun bizi ayırt etmesini bana hissettiriyorlar. Bursa taraftarlarına da ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

O açıklama yanlış

Şenol Güneş'in açıklamalarını yorumlayan Acun Ilıcalı "Ben Şenal hocamızı çok severim. O konuşmaların anlamanı bir daha değerlendirmek lazım. Tam bizim anladığımız gibiyse hepimiz hata yapıyoruz. Şenol hoca da büyüğümüzdür, hata yapmış olabilir. Ben de hata yapabiliyorum. Hocamızın geçmişine baktığımız zaman hepimizi kucaklayan biridir Şenol hocamız. Ya öyle demek istemedi, eğer öyle dediyse de hata etmiştir. Büyüğümüzdür, insanlar hata yapmaz diye bir şey yok. Gördüğümüz şekilde o açıklama yanlış tabii." dedi.

Editör: Haber Merkezi