Bursaspor'umuzun yeni Teknik Direktörü Mustafa Er'in basın açıklamasında vurguladığı "Bu sene acı çekeceğiz!" söylemi dün en dikkat çeken açıklamaydı.

Açıklamasının geneli, negatif bir ortam içerisinde işleri yoluna koymaya çalıştıkları üzerineydi.

Oyuncuların bazılarının kafa karışıklığı yaşadığının altını çizdi. Oyuncuları tecrübe anlamında 3 grupta yorumladıklarını, bir harman oluşturmaya çalıştıklarını, milli maç arasına kadar ilk dört maç daha itidalli, 5.maçtan sonra ise daha oturmuş bir takım olacaklarını belirtti.

Şehrin yüzünü tekrar armaya dönmesi gerekiyor, vurgusunu da tekrarladı.

Mustafa Gönden'in Özlüce için yaptığı açıklamalar içerisinde gençlerle ilgili pozitif anlatımlar çok iken, Mustafa Er'in açıklamalarında negatif bir ruhsal ortam tasvir ediliyor. Bu farklılık beni biraz üzdü açıkçası. İnşallah önce Mustafa Er hoca, bir an önce giydiği ateşten gömleğin getirdiği stresten çıkar. Onu anlamamak mümkün değil, elbette işi çok zor ve çekilecek acıları ön görerek taraftardan sabır beklemesi de doğal.

Sevgili Mustafa Er Hocam, biz çekilecek acılara razıyız.

Razıyız da;

acı çektiğimiz süreçte bize derman olacak tek şey,

canla başla mücadele eden,

sahada koşmadık yer bırakmayan, armamızın kıymetini bilip, formanın hakkını veren oyuncularımızı sahada görmek.

O inancı taşıyan, bulunduğu ligin gerekliliklerini yerine getiren, kişisel egolarından sıyrılmış,tek gayesi mücadele etmek olan, aidiyetiyle ve sahiplenmesiyle bizden olan çocukları, gençleri, ağabeylerini görmek istiyoruz.

Biz sahada ortaya canını koyan oyuncuları görüp hissettiğimizde, çekeceğimiz acılara daha kolay dayanır, sizin çekeceğiniz acıları da biz çekeriz.

Ben Mustafa Er Hoca'mıza da ekibine de güveniyorum.

Can-ı gönülden gayret edeceklerine de inanıyorum. Bursaspor sevgisine de inanıyorum. Allah onlara kolaylık versin ve muzaffer eylesin. Çekeceğimizi düşündüğü acıları hep beraber sırtlarız inşallah...

Teksas'tan da "Hatıra Bileti/Kombinesi" çağrısı geldi. Önceleri çok dillendirdiğimiz ama Sn.Mesut Mestan'ın hayata geçirmediği bu proje, şimdi Türkiye'nin en büyük taraftar topluluğundan duyuruldu ve inşallah Sn. Erkan Kamat bu çağrıyı değerlendirir. Şahsen tüm okuyucularımdan bu kampanyaya destek vermesini rica ediyorum.

Bizi neler bekliyor hep beraber göreceğiz. Sözde kalmasın; her koşulda destek olmaya devam edelim sevgili dostlar. İnşallah desteği hak edecek yönetim, teknik ekip ve oyuncular bize nasip olur. Onlar işini yapsın, biz kendi işimizi yapalım.

Saygılarımla...