Bursa'da bütün Organize Sanayi Bölgeleri'nde ve kentin değişik merkezlerinde 60 binden fazla fabrika ve şirket olduğunu dile getiren Bursaspor Amatör Branşlar ve Futbol Okullarından Sorumlu Yöneticisi Beyhan Çalışkan projesini şöyle anlattı.

"Her firma, Bursaspor'a sadece 3 ay boyunca birer asgari ücret (17 bin lira) verse, kabaca bir hesapla 3 ay sonunda kulübün kasasına 3 milyar lira girer. Bursaspor'un bugünkü toplam borcu 1,5 milyar lira da böylece ödenmiş olur."

VALİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VE BTSO BAŞKANI

Bunu gerçeğe dönüştürmek için neler yapılması gerektiğini de şöyle dile getirdi Beyhan Çalışkan: "Bu projenin hayata geçmesi için; başta Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve BTSO Başkanımız olmak üzere, kentin bütün önde gelen kurum ve kuruluşlarının bu kampanyaya destek vermesi gerekir."

Biz şirketlerden 1 milyon, 5 milyon gibi büyük rakamlar istemiyoruz ki! Sadece 3 ay boyunca birer asgari ücret (17 bin lira x 3 ay) bağışlamasını rica ediyoruz. Bunun için değerli büyüklerimizin, şehrin ortak paydasına destek vereceğine ve seferberlik ilân edeceğine inanıyorum."

Yönetici Çalışkan, sözlerine şunları da ekledi: "Gerekirse, bu bağışlar, Valilik hesabında toplanır. Borçlar ödendikten sonra kalan 1,5 milyar lira ile transfer tahtası da açılır, güçlü bir kadro da kurulur ve hızla Süper Lig'e de dönülür. Yeter ki, şehrin bütün paydaşları, bu projeye sahip çıksın!" dedi.

Editör: Haber Merkezi