Bursaspor İnfo Yatırım, Cumhuriyetimizin 100. yılının kutlandığı günde Çağdaş Bodrum Spor karşılaşmasına 100. yıl formasıyla çıktı. Karşılaşma öncesi her iki takım da parkeye “Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun!” yazılı pankart ile çıktı.

xhamilton-turnike-cgds-1024x544.jpg.pagespeed.ic.-HXi-ODhWA

Mücadelede ilk basketi Anthony Brown ile Bursaspor İnfo Yatırım buldu. Yeşil-beyazlı takım maç 5-0‘lık seri ile başlarken 3. dakikayı 7-5 önde geçti. 5. dakikayı da 9-7 önde kapatan Bursaspor İnfo Yatırım ilk çeyreği ise 20-20 eşitlikle kapattı.

İkinci çeyreğin ilk 5 dakikalık bölümü kafa kafaya geçilirken  maçtaki çift hanelere ulaşan ilk oyuncu Jordan Floyd oldu. Çeyreğin bitimine 1.3 saniye kala Anthony Brown‘ın 3 sayılık basketi ile yeşil-beyazlılar devreye 40-39 önde girdi.

Üçüncü periyodun başında her iki takım da skor bulmakta zorlandı. Bu çeyreğin 3. dakikası geride kalırken Bursaspor 4, konuk ekip Çağdaş Bodrum Spor ise 3 sayı bulabildi. Çeyreğin son 1 dakikasına 51-51 eşitlikle girilirken son bir dakika içinde iki takım da sayı bulamadı. Final periyoduna ise 51-51 eşitlikle girildi.

Dördüncü çeyreğe Bursaspor İnfo Yatırım iyi başlarken maçın bitimine 2:55 dakika kala 10 sayılık farkı yakaladı (74-64). Maçın büyük bir bölümü kafa kafaya geçerken yeşil-beyazlılar final periyodunu iyi oynayarak karşılaşmadan 83-69 galip ayrıldı.

SALON: Nilüfer Tofaş Spor Salonu

BURSASPOR İNFO YATIRIM: Michael Yonug, Jordan Floyd, Ömer Utku Al, David Michineau, Enes Berkay Taşkıran, Semih Erden, Ahmet Can Duran, Anthony Brown, David Mutaf, Mehmet Nihat Atalan, Metin Türen, Jonathan Hamilton

BAŞANTRENÖR: Jurij Zdovc

ÇAĞDAŞ BODRUM SPOR: Can Uğur Öğüt, Chris Warren, Amar Alibegovic, Ahmet Fatih Canıtiz, Ege Arar, Hakan Yapar, Berkay Genç, Erkan Veyseloğlu, Ben Moore, Ahmet Düverioğlu, Cavit Ege Havsa, Jaron Johnson

BAŞANTRENÖR: Ender Arslan

1.ÇEYREK: 20-20

2.ÇEYREK: 40-39

3.ÇEYREK: 51-51

Editör: Haber Merkezi