Geride kalan sezonu şampiyon olarak tamamlayan rakibiyle Başkent Voleybol Salonu’nda karşı karşıya gelen Bursa Büyükşehir Belediyespor, ilk 2 sette üstünlüğe yaklaşmasına karşın istediği sonuca ulaşamadı.

Karşılaşmanın ilk setinde 3 kez set sayısı fırsatını değerlendiremeyen Bursa Büyükşehir Belediyespor, rakibinin 28-26’lık üstünlüğüne engel olamadı. İkinci setin büyük bölümünde skor üstünlüğünü koruyan, 24-23’lük avantajı da yakalayan Bursa Büyükşehir Belediyespor, bu seti de 26-24 kaybetti. Üçüncü sete de etkili başlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor, ilerleyen bölümde üstünlüğü kaptırdı. Bu sette de rakibinin 25-21’lik üstünlüğüne engel olamayan Bursa Büyükşehir Belediyespor, maçtan 3-0 mağlup ayrıldı.

SALON: Başkent

HAKEMLER: Zeki Bocutcu, Aysim Koşar

ZİRAAT BANKKART: Faik Samet Güneş, Arslan Ekşi, Atanasov, Bedirhan Bülbül, Ter Waat, Tuinstra (Berkay Bayraktar (L), Burakhan Tosun, Halil İbrahim Yücel, Oğulcan Yatgın)

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Fatih Cihan, Radke, Bahov, Halit Kurtuluş, Metin Toy, Gökhan Gökgöz (Caner Ergül (L), Halil Dolaşık, Emre Berat Fırat, Erenhan Can, Berk Dilmenler)

SETLER: 28-26, 26-24, 25-21

SÜRE: 92 Dakika (32, 32, 28)

Editör: Haber Merkezi