3 puan hasretini Balıkesirspor galibiyeti ile gideren Bursaspor'da 24 yaşındaki Yusuf Türk maç sonrası değerlendirmelerde bulundu. 

Ligi hakettiğimiz yerde bitireceğiz diyen Yusuf Türk "Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Kesinlikle buraları haketmiyor bu camia bu taraftar.Böyle bir hedefle başladık, son 10 final maçı. Bir tanesi bitti son 9 final maçı. Hiç hata yapma lüksümüz kalmadı. Rakipler evet kazandı onunda farkındayız ama illaki düşüş yaşayacaklar. Biz bunun farkındayız. Biz sonuna kadar kazana kazana gidip, lig sonu göreceksiniz ki hakettimiz yerde ligi bitireceğiz." dedi.

Yusuf Türk "Balıkesirspor'da gelecek sene adına, kendi kariyerleri adına mücadele etmek zorundalar. Bizd, ama bizim hedefimiz başka. Biz bu takımı ayakta tutup seneye çok farklı hedeflerle yükselmemiz lazım. Tüm düşünceler bu şekilde. Soyunma odasında çok farklı bir motivasyon konuşması oldu, kendi aramızda konuştuk. Bize yakışan bu değil bunun farkındayız ama bizde de moral bozukluğu bazen olabiliyor. Kötü bir süreçten geçtğimizin hepimiz farkındayız. Ama dediğim gibi biz birlik olup bu süreci en iyi şekilde atlatacağız." dedi.

Hoca değişikliği sorusuna Yusuf Türk "Bunun yorumunu başkanlar yapabilir ama Mustafa hoca geldiğinden beri takımı fazlasıyla ateşledi. Çok farklı etki etti takımın üzerinde" dedi.

Editör: Haber Merkezi