Yıldırım Belediyesi’nin Sıracevizler İlyas Kader Spor Merkezi’ni hizmete açtı. AçılışaYıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyesi İsmailTatlıoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Mersin, İsmail Tatlıoğlu, AKParti İl Başkan Yardımcısı Nurettin Özbağkıran, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanıİrfan Akkaya, Yıldırım İlçe Emniyet Müdürü Cumhur Kenan Boduroğulları, İlçeMili Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Demirci, Kaderailesi ve sevenleri katıldı.

Sıracevizler İlyas Kader Spor Merkezi açıldı Foto Galeri: Sıracevizler İlyas Kader Spor Merkezi açıldı

Bin 590 metrekarelik taban alanına sahip olan spor merkezindekadın spor merkezi, cimnastik salonu, karate ve taekwondo salonu bulunuyor. Sıracevizlerİlyas Kader Spor Merkezi ile geçen yıl vefat eden Yıldırım Belediyesi personeliİlyas Kader’in adını yaşattıklarını ifade eden Belediye Başkanı Oktay Yılmaz,“İlçemizde çoklu yaşam merkezlerini hemşehrilerimiz ile buluşturuyoruz. SıracevizlerMahallesi’ne kazandırdığımız İlyas Kader Spor Merkezi’nde kadın spor merkezi,cimnastik salonu, karate ve taekwondo salonu bulunuyor. İç bahçesi ile mahallesakinlerine hizmet edeceğimiz merkezimiz, tüm ilçe sakinlerine hizmetvereceğimiz önemli bir mekân oldu. Yıldırım’a hayırlı, uğurlu olsun”dedi.

Yıldırım'dan İlyas Kader'e vefa Video: Yıldırım'dan İlyas Kader'e vefa

241 BİN 222 VATANDAŞA SPOR HİZMETİ

Spor Kenti Yıldırım’ kimliğinigüçlendirecek yatırımları hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Yılmaz,“Yıldırım’a yeni spor tesisleri kazandırırken mevcut tesislerde derenovasyon çalışmalarını sürdürüyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana; Gençlik veSpor Bakanlığımızın Desteği ile Bursa’nın enbüyük spor kompleksi olan Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nive Karapınar Gençlik ve Spor Merkezi’ni hizmete açtık. Mimarsinan SporTesisi’ni çok amaçlı bir spor kompleksine dönüştürdük. Fidyekızık SporTesisi’ni sil baştan yeniledik. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Dr. SadıkAhmet Spor Tesisi’ni de ilçemize değer katacak bir gençlik ve spor merkezinedönüştürüyoruz. Dönemimiz içerisinde 5 kadın spor merkezi, 8 spor sahasınıilçemize kazandırdık. Devam eden projelerimiz var. Onları da kısa süreiçerisinde tamamlayıp hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.Gerçekleştirdiğimiz spor yatırımlarının meyvesini görmek bizleri mutlu ediyor.2019 yılından bu yana; 10 tesis-17 farklı branşta toplamda 241 bin 222vatandaşımıza spor ve eğitim hizmeti verdik. Katıldıkları her müsabakadagöğsümüzü kabartan evlatlarımız 3 bin 357 madalya ve 192 kupakazandı. Yıldırım belediyesi olarak her mahalleye dokunacak, tümhemşehrilerimize ulaşacak hizmetleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” diyekonuştu. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Mersin, “Böylesi anlamlı bir projeyiYıldırım’a kazandıran Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ı ve ekibini tebrikediyorum” dedi.  

Editör: Haber Merkezi