Yıldırım Belediyesi,vatandaşların boş zamanlarında huzur ve güven içinde dinlenip çocukları ilezaman geçirebileceği park ve yeşil alanların sayısını artırmaya devam ediyor. Vatandaşlara konforlu bir yaşam sunabilmek için çok önemli hizmetleri ilçeye kazandıranYıldırım Belediyesi düzenlediği törenle Millet Mahallesi Ayçiçeği Parkı’nıYıldırımlıların hizmetine sundu. Törene, Yıldırım Belediye Başkanı OktayYılmaz’ın yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Ayhan Salman, BüyükşehirBelediyesi Başkan Vekili Arif Bayrak, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı İrfan Akkaya, HÜDAPARİlçe Başkanı Veysel Aymelek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, ilyönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

YB (6)-11

YILDIRIM DÖNÜŞÜM

Yıldırım BelediyeBaşkanı Oktay Yılmaz, “Görevegeldiğimizde; Yıldırım’ın uzun yıllardan bu yana birikmiş ve ‘çözülemez’denilen sorunları vardı. Hamdolsun, samimiyet ve gayretle çalışınca her engelaşılıyor, ‘olmaz, yapılamaz denilen’ hizmetler bir bir gerçeğe dönüşüyor. Elbette,Yıldırım’da yapılacak daha çok işimiz var. Ancak 4,5 yıl önce ile kıyasladığımızda, bugün; kentin gelişimini sağlayan dönüşüm projeleri ile daha ferah ve rahat alışveriş imkânı sağlayan kapalıpazar alanlarımızla hemşehrilerimizin yanındayız. Kadınlarımızın sosyal veekonomik yaşamda daha aktif olmasını sağlayan kadın girişimcilikmerkezlerimizle, nitelikli işgücüoluşturmak ve gençlerimizin iş sahibi olmasını sağlamak için kurduğumuzYıldırım İstihdam Merkezi ile iş hayatına atılmagayretinde olan tüm hemşehrilerimize destek oluyoruz. Geleceğe hazırlanangençlerimiz için tüm imkânlarımızı seferber ettiğimiz kütüphane, sportesislerimiz ve kurs merkezlerimizle, eğlenceli etkinliklerle, çocuklarımızındaha mutlu olduğu bir Yıldırım inşa ediyoruz.  Yıldırım Belediyesi olarak ilçemizin dört bir yanına kazandırdığımız veyapımı devam eden projelerimiz var. Yakın zamanda onları da tüm Yıldırım’ınhizmetine sunacağız” dedi.

YB (1)-16

1,5 MİLYON METREKARE HEDEF

2019 yılından bu yanaYıldırım’a 31 adet yeni park kazandırıp, 38 parkı da sil baştan yeniledikleriniifade eden Başkan Oktay Yılmaz, “Hemşehrilerimizden bize en çok gelen taleplerden biri de kentimizdekiyeşil alanlarının artırılmasıydı. Seçim döneminde yaptığımız planlamalarla,Yıldırım’a 700 bin metrekare aktif yeşil alan kazandırmayı hedef belirlemiştik.Bugün bu hedef; Bakanlığımız ve Büyükşehir Belediyemizin destekleri ilebirlikte 1,5 milyon metrekareye çıkmış durumda. Yıldırım Belediyesi olarak; 100bin metrekarelik Cumalıkızık ve 48 bin metrekarelik Balaban Orman Parkımızla,kamulaştırma işlemlerini tamamladığımız 50 bin metrekarelik Molla Arap HünkârKorumuzla, 31 adet yeni parkımızla, tepeden tırnağa yenilediğimiz 38 adetparkımızla, kentimizin yeşiline yeşil, çocuklarımızın neşesine neşe,ailelerimizin huzuruna huzur katmaya devam ediyoruz. Bu bölgenin bir park vesosyal alan ihtiyacı vardı. Vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine hareketegeçtiğimiz ve bugün hizmete açtığımız Ayçiçeği Parkı 2 bin 292 metrekarelik biralana sahip. Bin 204 metrekaresi yeşil alandan oluşan parkımızın içerisindeyürüyüş yolu, oyun ve spor alanı bulunuyor. Ayçiçeği Parkı Yıldırım’a hayırlı olsun” diye konuştu.

7-24 HİZMET

Ayçiçeği Parkı’nın hayırlıolmasını temenni eden AK Parti Bursa Milletvekili Ayhan Salman, "YıldırımBelediyesi belediyecilik hizmetleri noktasında ilçemize çok önemli katkılarsunmakta. Yeşilin en çok yakıştığı ilimize ve Yıldırım ilçemize yeşil alanlarınkazandırılmasından memnuniyet duyuyoruz. Çocuklarımızı mutlu etmek,geleceğimizi mutlu etmek adına çok önemli hizmetlerden bir tanesi. BelediyeBaşkanımız Oktay Yılmaz’ı ve ekibini tebrik ediyorum” dedi. BüyükşehirBelediyesi Başkan Arif Bayrak, “Yeşile katkı sağlayan ve bu güzel parkınaçılışında emeği geçen Yıldırım Belediye Başkanımız Oktay Yılmaz'ı ve ekibinitebrik ediyorum" diye konuştu. Program, Yıldırım Belediye Başkanı OktayYılmaz, protokol ve çocukların açılış kurdelesini kesmesi ve parkı gezmesiylesona ererken minikler düzenlenen geleneksel çocuk oyunları ile doyasıyaeğlendi.

Editör: Haber Merkezi