Yıldırım Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü, 10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısıyla Atatürk’ü Anma Kupası Minikler Müsabık ve Teşvik Kupası düzenledi. Turnuvaya Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Demirci, Taekwondo Federasyonu yetkilileri ve sporcular katıldı. Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde 10-12 yaş grubunun katıldığı etkinliğe 28 takımdan 376 sporcu katıldı. Kıran kırana geçen müsabakalar sonucunda, Yıldırım Belediyespor taekwondo takımı, 4 altın, 6 gümüş, 2 bronz madalya alarak turnuvaya damga vurdu. 

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım’ın tarih, sanat ve kültür kenti olduğu kadar, aynı zamanda bir spor kenti olduğunu belirtti.

Yıldırım’ın spor kenti kimliğini güçlendirmek ve 7’den 70’e herkesi sporla buluşturmak için önemli yatırımlara imza attıklarını ifade eden Başkan Oktay Yılmaz, “Hayata geçirdiğimiz spor yatırım ve çalışmalarının meyvesini topluyoruz. Geride bıraktığımız 3,5 yılda ise 140 bin 306 hemşehrimize spor ve eğitim hizmeti sağladık. Sporcularımız katıldıkları hem ulusal hem de uluslararası müsabakalarda önemli başarılara imza atarak göğsümüzü kabartıyor. Hamdolsun bugün itibariyle, Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübümüzün lisanslı sporcu sayısı 3 bin 750. İnşallah spora ve sporcuya verdiğimiz desteği arttırarak sürdüreceğiz. Turnuvaya katılan tüm sporcularımızı ve hocalarımızı kutluyorum. Aynı zamanda sporcularımıza her daim desteği olan kıymetli ailelerine de teşekkür ediyorum” dedi.