Törene; Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ile birlikte BüyükşehirBelediyesi Başkan Vekili Fethi Yıldız, İlçe Spor ve Gençlik Müdürü MehmetDemirci, belediye meclis üyeleri, veliler ve sporcular katıldı. Badminton,basketbol, boks, cimnastik, futbol, güreş, karate, okçuluk, satranç, taekwondo,tenis, voleybol ve yüzme branşlarında eğitimini tamamlayan 2 bin 400 sporcununsertifikalarını aldığı törende konuşan Yıldırım Belediye Başkanı OktayYılmaz,  özellikle çocukların vegençlerin gelişiminde sporun önemine vurgu yaparak, “Çocuklarımızın vegençlerimizin, fiziksel ve ruhsal gelişimlerinin sağlıklı ilerleyebilmesi içinonların en az bir spor branşı ve bir sanat dalında aktif olarak yer almalarınıistiyoruz. Gençlerimize bu imkânı sağlayacak projeler geliştiriyoruz” dedi.

Yb (8) (1)

HEDEFİMİZ 500 BİN KİŞİYEULAŞMAK

Yıldırım Belediyesi’nin sporokullarından son 5 yılda 166 bin 300 çocuğun faydalandığını aktaran BaşkanYılmaz, “Yine bu dönemde kadın spor merkezlerimizden 54 bin 322 hanımkardeşimiz istifade etmiş. Bin 456 özel gereksinimli kardeşimize spor yapmaimkânı sağlamışız. Bunları topladığımız zaman 255 bin insanımızı sporlabuluşturmuşuz. Önümüzdeki beş yılda bu sayıyı 500 bine çıkarmayı hedefliyoruz.Daha sağlıklı, daha sosyal bir Yıldırım için spor ve sanat yatırımlarımızartarak devam edecek” diye konuştu.

Yb (2)-26

HER ŞEY ÇOCUKLAR VE GENÇLERİÇİN

Özellikle son 5 yılda Yıldırım’ın spor şehrihüviyetine büründüğünü aktaran Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız,“Oktay Başkanımız her fırsatta çocuklar ve gençler için yeni bir projeyi hayatageçirmeye çalışıyor. Yıldırım’ın Bursa’nın gerçek sahipleri olan çocuklarımızve gençlerimizin gelişimine katkı sağlamak için spor merkezleri, kütüphaneleraçıyor. Kendisini şehrimiz ve gençlerimiz adına teşekkür ederim” dedi.Yıldırım’ın birçok önemli spor etkinliğine ev sahipliği yaptığı gibi önemlibaşarılara da imza attığını hatırlatan İlçe Spor ve Gençlik Müdürü MehmetDemirci de Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a spora desteğinden dolayıteşekkür etti. Konuşmaların ardından sporcuların gösterileri ve sertifikatöreni ile program tamamlandı.

Editör: Haber Merkezi