Yıldırım Belediyesi,‘Spor Şehri Yıldırım’ vizyonu kapsamında son beş yılda ilçeye 23 spor tesisikazandırdı. Demetevler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan spor tesisi YıldırımBelediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım İlçe Kaymakamı Metin Esen, BüyükşehirBelediyesi Başkan Vekili Arif Bayrak, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı İrfanAkkaya, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların katılımı iledüzenlenen törenle gerçekleştirildi. Öncelikli hedeflerinden birisinin sporutabana yaymak olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, bu doğrultuda önemliyatırımları ilçeye kazandırdıklarını ifade etti.

Yb (2)-25

YENİ ŞAMPİYONLARYETİŞECEK

Bölge sakinlerinin uzunsüredir mahallelerine bir spor tesisi istediklerini aktaran Başkan Yılmaz,“Hemşehrilerimizin bir istediğini daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.Toplam bin 500 metrekarelik alana inşa edilen tesisimizin bünyesinde; bin 200metrekarelik alanı halı saha, 300 metrelik tesis binası bulunuyor. Türk sporunayeni yıldızlar kazandırmak adına hizmete açtığımız Demetevler Spor Tesisimizdengeleceğin şampiyonları çıkacak” dedi.

Whatsapp Gorsel 2024 02 27 Saat 14 35 26 66749E67 65Ddcdcbbae1D

255 BİN KİŞİYE SPOR VEEĞİTİM HİZMETİ

Yıldırım Belediyesi’ninspor okullarından son 5 yılda 166 bin 300 çocuğun faydalandığını aktaran BaşkanYılmaz, “Yine bu dönemde kadın spor merkezlerimizden 54 bin 322 hanımkardeşimiz istifade etti. Bin 456 özel gereksinimli kardeşimize spor yapmaimkânı sağladık. Bunları topladığımız zaman 255 bin insanımızı sporlabuluşturmuşuz. Daha sağlıklı, daha sosyal bir Yıldırım için spor ve sanatyatırımlarımız artarak devam edecek” diye konuştu.

Whatsapp Gorsel 2024 02 27 Saat 14 54 04 D2814Ac2 65Ddcec00C954

SPORA VE SPORCUYA TAMDESTEK

Programa katılanYıldırım İlçe Kaymakamı Metin Esen, “Gençlerimizi sporla buluşturmak adınailçemizin dört bir yanını spor tesisleriyle donatan Yıldırım BelediyeBaşkanımız Oktay Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Demetevler Spor Tesisi ilçemizehayırlı olsun” sözlerini kullandı. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi BaşkanVekili Arif Bayrak, “Spor ve sporcunun her zaman yanında olan Yıldırım BelediyeBaşkanımız Oktay Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum. Bu güzel tesisin DemetevlerMahallesi’ne hayırlı olmasını temenni ediyorum” sözlerini kaydetti. 

Editör: Haber Merkezi