Yıldırım Belediyesi, Mimar Sinan Mahallesi'ne kazandırdığı, 'Mimar Sinan Kompleksi'nin' açılış törenini gerçekleştiriyor. Düzenlenen açılış törenine, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım Kaymakamı Metin Esen katıldı.

whatsapp-gorsel-2023-12-22-saat-14-35-52-773dcfd9-6585764a2eba2

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'ın konuşmasından satır başları şöyle;

Tarihiyle, kültürüyle, doğasıyla, insanlarıyla Bursa'nın en güzel ilçesi Yıldırım'a hizmet kazandırmak için 5 yıldır çalışıyoruz. Biz bir yandan Yıldırım Belediyesi olarak kentimizin dönüşümüyle, güzel örnekler koyarken diğer yandan da gençlerimizi geleceğe taşıyacak önemli projeleri de hayata geçiriyoruz. Şu anda da kentsel dönüşüm projeleri gerçekleşirken, yeni sosyal yaşam alanları oluşuyor. Çünkü biz kentin ana unsurunun binalar değil, insanlar olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda Bursa'mızın Yıldırım ilçesine çok büyük yeşil alanlar kazandırdık. Hedefimizi bir buçuk milyon kareye çıkardık. Uyumayan Kütüphanelerle, Çocuk Üniversiteleri ve Kütüphanelerimizle, kadın girişimcilik merkezleriyle Bursa'nın hizmette göz bebeği olan ilçe konumuna geldik. Bugüne kadar ilçemize hem Türkiye'nin en büyük spor kompleksi olan Naim Süleymanoğlu'nu hemde 22 spor kompleksi kazandırdık. Ben bunu tek başıma yapmadım, hep birlikte yaptık. Bu sebeple Gençlik ve Spor Bakanlığı'na çok teşekkür ediyorum. Yaptığımız tüm spor yatırımlarında her zaman desteklerini gördük.

whatsapp-gorsel-2023-12-22-saat-14-35-52-639973c5-65857697485d1

"YAKIN ZAMANDA PİREMİR MAHALLESİ'NDE DE İNŞAATA BAŞLAYACAĞIZ"

Geçtiğimiz yaz okullarında 40 bin öğrenciye hizmet verdik. Toplamda 200 bin öğrencimiz bizden hizmet aldı. Sadece Yıldırımlı kadınlarımız değil tüm Bursalı kadınlar Yıldırım'daki faaliyetlerden yararlandı. Biz buralarda çocuklarımızı geleceğe hazırladık. 2 gün önce Ankara'daydık. Bursa'daki spor ve gençlik yatırımlarını konuştuk. Yıldırım ilçemiz için taleplerimiz olmuştu. Her zaman olduğu gibi bakanımız bizi kırmadı. Yakın zamanda Piremir Mahallemiz'de de spor merkezi inşaatına başlayacağız. Genel Müdürümüz her zaman bir Yıldırımlı olarak bizim yanımızda oldu. Süleyman Şahin'e bu sebeple teşekkür ediyorum.

whatsapp-gorsel-2023-12-22-saat-14-08-19-53ab7002-658577de8bacc

HAVUZDAN, JİMNASTİĞE BİRÇOK SPOR FAALİYETİ BULUNUYOR

Mevcut tesisimiz daha öncesinde sadece bir tesisten ibaretti. Buraya ulaşım bile çok zordu. Ulaşımın sağlanması için gerekli kamulaştırma çalışmalarını gerçekleştirdik. Bu salona yaptığımız eklentilerle büyük bir spor merkezi haline getirdik. 11 metrekarelik bir alan. Çok amaçlı spor merkezi, jimnastik, portatif yüzme havuzu, satranç merkezi gibi alanlarla büyük bir sosyal alan oluşturduk. Kentimize hayırlı olmasını diliyorum. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Prof. Dr. Süleyman Şahin'in konuşmasından satır başları şöyle;

Yıldırım'da her geçen gün yeni bir hizmetin açılışına şahit oluyoruz. Ben de 2004 yılında bu hizmet kervanındaydım. Şu anda da Ankara'dayım. Bugün iş birliğinin en güzel örneklerinden birini görüyoruz. Ben Bursa'daki spor tesislerinin çocukluğundan beri geçmişini bildiğim için bugününü görmek büyük bir mutluluk. Burası yeni yüzüyle çok konfeksiyonlu, bütün branş salonlarıyla Bursalılara hizmet için bir taç niteliğinde spor merkezi haline geldi. Oktay Yılmaz'a teşekkür ediyorum. Ankara'da en fazla beni ziyaret eden, Yıldırım için destek isteyen Başkanımız oldu. Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi'de Türkiye'ye örnek hale geldi. Karapınar'da Gençlik Merkezi'ni de başkanımızla birlikte yaptık ve gençlerin uğrak noktası haline geldi. Yıldırım Türkiye'de sporun kalbi oldu. Gençliğin buralardan yararlanması için en güzel şekliyle İl Spor Müdürlüğümüz de destek verdi. En güzel yatırımları ve hizmetleri Bakanlarımız da Bursa'ya getirdiler. Burada Yıldırım'ın değişen yüzünü görüyoruz. Binanın modern yüzü, içi Yıldırım'ın nasıl bir dönüşüm haline geldiğini de gösteriyor.

Editör: Haber Merkezi