Atış Yapı ana sponsorluğunda, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleri ve Digiwuu'nun medya sponsorluğunda düzenlenecek olan Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonasının 4. Yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi, 17-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bursa'nın eşsiz doğası eşliğinde gerçekleştirilecek organizasyonda; 72 otomobil, 144 sporcu ve 300 kişilik görevli ordusu bu büyük heyecana ortak olacak.

Oyman Atabay sezonunun 4. rallisi olan organizasyon, yarın saat 20:00'de Downtown Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde düzenlenecek start seremonisi ile başlayacak. Konum ve etapları ile Türkiye'de örnek gösterilen Yeşil Bursa Rallisi'nin, bu yıl da büyük ses getirmesi bekleniyor. Tüm Türkiye'deki yarış severlerin her yıl merakla beklediği ve şampiyonanın en yüksek katılımına sahne olan Yeşil Bursa Rallisi'nde ekipler, iki gün boyunca Orhaneli-Keles bölgesindeki etaplarda ter dökecekler.

1714330 Yesil Bursa Rallisi Nin Heyecani Basliyor 66462D0Ca31A0

470 kilometre uzunluğundaki asfalt zeminli parkurda, 8 özel etabın geçilmesi ile iki gün sürecek rallinin ilk günü 18 Mayıs Cumartesi saat 09:30'da Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu (Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu) doğu otoparkından başlayacak.

Rallinin ilk gününde 13,35 km uzunluğundaki Remed Assistance (Harmanalan-Delice) etabı ile 25,05 km uzunluğundaki Petrol Ofisi Maxima (Kozbudaklar - Göynükbelen - Karandere) etapları geçilecek. 19 Mayıs Pazar Günü ise 10,10 km uzunluğundaki Bursa Büyükşehir Belediye (Hüseyinalan) ve 10,30 km uzunluğundaki Downtown (Soğukpınar) etaplarının tamamlanması ile sezonun son asfalt rallisi sona erecek.

Rallinin basın lansmanı ise DasDas Bursa'da gerçekleştirildi. Lansmana BOSSEK Başkanı Mete Pala, TOSFED Bursa İl Temsilcisi Mithat Ülküden, Atış Grup Yönetim Kurulu üyesi Metin Atış, FIA Kadınlar Komisyonu Başkanı Burcu Çetinkaya, 2023 Türkiye Talli Şampiyonu Ali Türkkan, 2023 Yeşil Bursa Rallisi kazananı Burak Çukurova, Atış Motorsport Takım Pilotu Burak Başlık, Türkiye Ralli Şampiyonu Ercan Kazan ve 5 adet dünya ralli şampiyonası birinciliği olan tek kadın kopilot Fabrizia Pons katıldı.

Rallinin heyecanınını yaşadıklarını belirten BOSSEK Başkanı Pala, Bursa'nın önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağını belirterek ralli ve programı hakkımda bilgiler verdi. TOSFED Bursa İl Temsilcisi Ülküden de, yarışacak pilotlara başarılar diledi. Rallide ter dökecek olan pilotlar ise, kazasız ve belasız bir yarış temennisinde bulunarak, Bursa'da yatışacak olmanın kendileri için oldukça özel olduğunu dile getirdi.

Editör: Haber Merkezi