İnanılmaz yükselişine devam eden Demiryolu Spor, aldığı başarılı sonuçların yanında oynadığı oyunla da dikkatleri çekiyor. Önemli bir seyirci kitlesini tribünlere çekmeyi de başaran Demiryolu Spor, başarılı futbolu ile izleyenlerin beğenisini kazandı. Özellikle sezonun ikinci devresinde mağlubiyeti unutan Demiryolu Spor, son 9 maçta aldığı 8 galibiyet ve bir beraberlik ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Hafta sonunda Altınsaban Spor ile karşı karşıya gelen Demiryolu Spor, maçın başında kaleci Ayhan’ın hatasından Muhammet’in attığı golle 1-0 geriye düştü. Yediği gole bir dakika sonra karşılık veren Demiryolu Spor, Semih’in mükemmel pasını değerlendiren Selim ile durumu 1-1’e getirdi. Demiryolu Spor 18. dakikada kazandığı penaltıyı kaptan Semih’le gole çevirdi 2-1.  İkinci devreye hızlı başlayan Altınsaban Muhammet ile 2-2 yakaladı. Bu dakikadan sonra oyuna ağırlığını koyan Demiryolu Spor 66. dakikada yan toptan Engin’le, ardından da 69. dakikada Doğukan’ın frikikten attığı gollerle skoru 4-2 yaptı. Bu skorla müsabakadan galip ayrılan Demiryolu Spor 37 puan ile 3. sıradaki yerini korurken Altınsaban 33 puanda kaldı 5. sırada yer aldı.

Demiryolu Teknik Direktör Hakan Bal, müsabakanın ardından şu açıklamayı yaptı. “Çok genç ve iyi bir ekiple mücadele ettik. Altınsaban’ın oyuncularını oynadıkları oyundan dolayı kutluyorum. İzleyenlere zevkli bir mücadele izlettiğimizi düşünüyorum. Biz güzel bir aile olduk. Başarının sırrı da budur. Bizlere bu ortamı oluşturdukları için idarecilerimize, oyuncularıma ve bizi izlemeye gelen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Editör: Haber Merkezi