Son yıllarda en kapsamlı Yaz Spor Okullarının düzenlendiği Bursa’da yine heyecan başlıyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve geçen yıl 25 branşta yaklaşık 60 bin çocuğa ulaşılan Yaz Spor Okullarının bu yıl da yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Okulların kapanmasının ardından başlayacak yaz tatiliyle birlikte İl Müdürlüğü öncülüğünde açılacak ücretsiz kurslarla, Bursa’nın dört bir yanındaki on binlerce öğrenci yine sporun güzellikleriyle buluşacak.

Son 4 yılda giderek artan bir ilgiyle karşılanan kurslar bu yıl 20 Haziran 2016 tarihinden itibaren başlayacak. Çocukların yanı sıra velilerin de büyük bir heyecanla beklediği kurslar atletizm, voleybol, basketbol, karate, oryantring, satranç, futsal, eskrim, yelken, masa tenisi, halter, taekwondo, izcilik, tenis, judo, bocce, güreş, yüzme (eğitmen ücretli), badminton, hentbol, boks, cimnastik, okçuluk, wushu ve kano olmak üzere toplam 25 branşta ücretsiz olarak verilecek. İl Müdürlüğüne bağlı yaklaşık 80 spor tesisi ve antrenman salonunun yanı sıra kentin dört bir yanında bulunan 24 Taraftarium okulun spor salonunda, yüzlerce antrenör eşliğinde verilecek olan eğitimler sayesinde haftanın 7 günü çocuklar sporla buluşacak.

BU YAZ MUTLAKA SPORA BAŞLAMALISIN

2011 yılından itibaren Bursa’da rekor katılımlarla gerçekleştirilen kurslar bu yıl 4 ayrı dönem halinde açılacak. 20 Haziran- 15 Temmuz tarihleri arasında birinci dönem, 18 Temmuz- 05 Ağustos tarihleri arasında ikinci dönem, 8 Ağustos - 26 Ağustos tarihleri arasında üçüncü dönem ve 29 Ağustos - 09 Eylül tarihleri arasında da dördüncü dönem eğitimleri verilecek. Kayıtların devam ettiği kurslarla ilgili müracaatlar ise Atatürk Spor Salonu (Tlf: 0224 220 96 90 - Dahili 1174), Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu (Tlf: 0224 272 12 11), Tofaş (Nilüfer) Spor Salonu (Tlf: 0224 241 25 30 ve tüm İlçe Müdürlüklerine yapılacak.

NASIL KAYIT YAPTIRILACAK?
5-18 yaş aralığındaki çocuklar için açılan ücretsiz kurslara kayıt yaptırabilmek için 1 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisinin yanı sıra İl Müdürlüğü’nün bastırdığı broşürde yer alan kayıt formunu eksiksiz doldurup kayıt merkezlerinden birine başvurmak yeterli. 

Kayıt Formu
Yaz Spor Okulları Kayıt Braşürü 2016.pdf

2016 Yaz Spor Okulları Çalışma Saatleri ve Yerleri.pdf