OLAY’a açıklamalarda bulunan Gündüz, önlerindeki süreyi iyi değerlendirerek maça hazır hale geleceklerini ve mücadelen galip ayrılarak taratarları sevindirmek istediklerini belirttti. Gündüz ayrıca, kulüp yetkililerinin kendisine Timsah Park’ta bir sıkıntının olduğunu ve bu sorunun çözülerek maçı kendi sahalarında oynamak istediklerini dile getirdi.

DERSİMİZE İYİ ÇALIŞACAĞIZ

Oyuncularının çalışmalarından memnun olduğunu belirten Yalçın Gündüz, “Sezonun ilk maçını oynayacağız. Tabii kazanarak başlamak istiyoruz. 1 aydır hazırlanıyoruz. 4 hazırlık maçı oynadık. 35 antrenman yaptık. Eksiklerimizi giderdik diyebiliriz. Bu arada bir iki sakatlığımız oldu. Bu durum çalışmalarımızı aksatsa da futbolcu arkadaşlarımız ellerinden geleni yapıyor. Netice itibariyle çalışmalardan memnunum. Önümüzdeki bir haftalık süreyi iyi değerlendirip, dersimize iyi çalışıp Mersin maçını kazanarak lige iyi başlamak istiyoruz” dedi.

ÖNEMLİ OLAN BİZİM NE YAPACAĞIMIZ

Yeni Mersin İdman Yurdu takımının kolay bir rakip olmadığını belirten ve rakipten ziyade kendilerinin ne yapacağının karşılaşmada daha önemli olacağını belirten 57 yaşındaki teknik adam, “Başkanları istifa etti. Onlar da zor süreçten geçiyorlar. 3. Lig’de şampiyon olan bir takım. Kolay bir rakip olmadığını düşünüyorum. Her şeye rağmen rakipten ziyade bizim yapacağımız organzisayon, hazırlık ve kazanma isteğimiz önemli” diye konuştu.

SAHAMIZDA PROBLEM VAR

Mücadelenin seyircisiz oynanacak olmasının kendileri için dezavantaj olacağını dile getiren Gündüz, “Taraftarımızın olmaması büyük dezavantaj. Olsalardı bizim için büyük avantaj olurdu. Buna rağmen önümüzdeki iki maçta iyi sonuçlar alıp Ankaraspor maçında taraftarımızla moralli bir şekilde buluşmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Gündüz maçın başka bir statta oynanma ihtimali ile ilgili olarak da “Sahamızla alakalı bir problem olduğu bana iletildi. İnşallah bu problem çözüme kavuşur ve maçı kendi sahamızda oynarız” dedi.

Kaynak: Olay

Editör: Haber Merkezi