Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Gündüz: ''Transfer tahtası ile ilgili görüşmem oldu. Başkanla konuşmaların tamamında ‘Hocam ben devre arasında tahtayı açacağım. Bunun için çalışıyorum’ dedi. Düşüncesi bu. Oraya kadar getirmemiz lazım. Ama 8-9 tane transfer yapacağım da demiyor. 2-3 tane transfer olur. Bu çocuklara uyum sağlayacak, katkı koyacak adam alacağım diyor. Bana söylediği ve  benimle paylaştığı bu.

teknik-direktorumuz-yalcin-gunduz-bursaspor-umuzun-cocuklarina-guveniyorum_164cb65758af21

15 gündür çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 18 antrenman yaptık, 1 tane de hazırlık maçı yaptık. Zamanımız kısa. Lig maçı oynamamıza 23 günümüz kaldı. Ayın 6’sında Yıldırımspor’la oynayacağız. 13’ünde Kafkasspor’la karşılaşacağız. İki maç da Özlüce’de yapılacak. Ayın 16’sında da Kütahya’da Kütahyaspor’la oynayacağız. Eğer gerek görürsek ve organize edersen 20 Ağustos’ta da bir maç yapmayı düşünüyoruz. Son hazırlık maçını da oynayıp 27’sindeki lig maçına hazır hale gelmeyi planlıyoruz.

Sosyal medya değişik bir mecra. Bize sıkıntı yaratıyor. Kale almamaya çalışıyoruz ama üzülüyoruz. Hem bana hem başkana en ufak bir olumsuzluğu fırsata çevirerek saldırılmaya çalışıyorlar. Yazmışlar, ‘Önce Recep Günay sen gideceksin sonra Yalçın Gündüz sen gideceksin’ yazmışlar. Bursaspor başarılı olacaksa ben hemen giderim. Ben Bursasporluyum, koşa koşa giderim. Bursaspor’un gerçekleri var. Bunları görmemiz lazım. Ona göre hareket etmemiz lazım. Bu takım lig maçına çıkmaz. Kaos ortamı oluşursa Allah korusun o noktaya gelir. Hazırlanıyoruz, transfer çalışmaları yapıldı, çocukları topladık, teknik kadromuzu oluşturduk, antrenmanlarımızı yapıyoruz. Dolayısıyla bu şekilde davranılması bizi etkiliyor. Biz bunu hak etmiyoruz.

Büyük Bursaspor taraftarı kesinlikle yanlış anlamasın. İyi ve gerçek Bursasporlular da yanlış anlamasın. Şimdi söyleyeceğim şeyler, ‘Önce sen gideceksin, sonra da Recep Günay gidecek’ diyenlere. Her şeyi fırsata çevirip bize sallayanlara söyleyeceğim. Benim dün çok moralim bozuldu. Bizi tanımadan yazıyorlar. Bu ne cüret? Köpekler istedi diye atlar ölmez! Öyle bir Roman atasözü var. Bu sözlerle kapatıyorum.” açıklamalarında bulundu.

Editör: Haber Merkezi