Bursaspor Başkanı Recep Günay’ın, kulübün TFF tarafından kapatılarak ligden çıkarılabileceği yönündeki demeci camiada büyük tepki uyandırdı.

Bu yönde bir durumunun söz konusu olmadığını belirten Bursaspor eski yöneticisi, eski Bursaspor Bağımsız Denetleme Kurulu Başkanı ve Avukat Yalçın Cambaz, yeşil-beyazlı kulübün TFF tarafından böyle bir cezaya uğramasının söz konusu olmadığını açıkladı. Avukat Cambaz, “Bursaspor’un Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’nda böyle bir dosyası bulunmuyor” dedi

“TAHKİM BÖYLE BİR KARAR VEREMEZ”

Konuyu araştırdığını vurgulayan Avukat Yalçın Cambaz, şunları söyledi: “Tahkim Kurulu’nun gündeminde Bursaspor’la ilgili böyle bir ‘kapatma’ dosyası yok. Ayrıca Tahkim Kurulu, bir kulübün kapatılması yönünde böyle bir karar alamaz!”

“BAŞKAN, BURSASPOR’A İTİBAR SUİKASTİ YAPTI”

Öte yandan Başkan Günay’ın demecine yeşil-beyazlı taraftarlar ve kongre üyeleri sosyal medyada büyük tepki gösteriyor. Günay’ın “ligden çıkarılma” gibi sözleri sezon başında da  sarfettiğini hatırlatan Bursaspor sevdalıları, “Günay, Bursaspor’a resmen itibar suikastı yapıyor. Bir Başkanın, kendi kulübünü spor camiası önünde böyle küçük düşürmeye hakkı yok. Durup dururken Bursaspor düşmanlarının eline koz verdi. İstifa etmemek için bu yönde demeçler vermesi hiç doğru değil” şeklinde görüş belirttiler.

Editör: Haber Merkezi