12 yıl sonra döndüğü pistte 48'nci Yeşil Bursa Rallisi'nde boy gösteren Türkiye Ralli eski şampiyonlarından Volkan Işık, yarışın ülkedeki kültleşen mücadelelerden olduğunu söylerken, " Halkıyla, seyircisiyle birleşmiş bir yarış. Burada olmak çok keyifli. Bursa her zaman bana iyi geldi. Severek yaptım ve birçoklarında da birinci oldum. 12 yıl aradan sonra geri döndüğümde Marmaris ve Bodrum istediğim gibi olmadı. Marmaris'te bir kaza yaşadım. Bodrum'da etabın sonunda kaldık. Bursa'da çıkış yakalamak ve şanssızlıkları geride bırakmak istiyorum" dedi.  Yeni parkurun geçmiş dönemdeki etaplara benzemediğini hatırlatan Işık, " Bazıları çok yeni ve farklı. Eskiden hatırladığım 2 etap var. Topraktı asfalt olmuş. Bana uğurlu gelen bir ralli" diye konuştu.

ELİM ÇOK SOĞUMUŞ

Kendisiyle yarıştığını söyleyen Volkan Işık, "Elim çok soğumuş. 6 ay bile ara verseniz bazı melekeleri yitirirsiniz. Elimizdeki imkanlara göre de bir araba seçtik. Ona alışmaya çalışıyoruz. Ercan Kazaz ile eskisi gibi bir rekabet olmaz. O zaman kariyer peşindeydik, hayallerimiz vardı. Türkiye şampiyonu olmak bize yetmiyordu. Dünyada yarışmak istiyorduk. 'Ben en iyiyim' demek ister tüm pilotlar. Spora bir katkımız oluyorsa buna mutlu oluyoruz. Rekabete baktığında arabaya bindiğimizde dişlerimiz yine uzayacaktır" açıklamasında bulundu.

REKABET OLMAZSA RUH GİDER

Gençlere karşı hırslanmanın zor olduğunu açıklayan deneyimli pilot, " Onların birçoğu eğitimlerimle başladı. Başarıyor olmaları hoşuma gidiyor. Kendimi ararken, kıyas da yapıyorum başkalarıyla. Rekabet olmazsa, bu işin ruhu gider. Otomotiv sporlarıyla ilgili değişik şeyler okuyoruz. 70 aracın start alıyor olması iyi bir sayı. Yeni gençler çıkmalı onlar bu sporu devam ettirecek. İlk önce başarmaları gerekiyor. Başarılı ve örnek sporcular olmaları önemli. Yıllarımızı verdiğimiz sporu daha iyi yerde görmek istiyorum. Avantajları bilginin ortada olması. Bizlerin bilgiyi kendimizin keşfetmesi gerekiyordu. Başarılı olmaları için çok fırsat var. Mücadeleyi sürdüren ve vazgeçmeyen başarıyor" dedi.

Editör: Haber Merkezi