Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Dinçer, Bursa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Yılmaz ve katılımcı ülke temsilcileri katıldı.

4-7 Ekim tarihleri arasında Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün yanısıra Bosna Hersek’in OK Bosna Sarajevo, Kuzey Makedonya’nın Ok Univerzilet vo TETOVO Sports, Kosova’nın KV Peja, Yunanistan’ın Pigasos Polichnis Sports ve Sırbistan’ın MOK Spartak SC takımlarının mücadele edeceği organizasyonda Gökhan Dinçer tüm takımlara başarılar diledi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a destekleri nedeniyle teşekkür eden Dinçer, “Öncelikle şehrimize gelen tüm takımlara hoşgeldiniz diyorum. Balkan Kupası’nın sakatlıksız ve güzel geçmesini temenni ediyorum. Şehrimizin tanıtımı açısından önemli bir organizasyon. Bu sene voleybol adına güzel bir sezon geçti. Biz de geçtiğimiz sezon iyi bir sırada yer alarak Balkan Kupası'na katılma hakkı kazandık. Biz de iyi bir sezon geçirmeyi temenni ediyoruz. Bu organizasyonun Bursa’ya alınmasında destekleri nedeniyle ve her zaman sporun büyük destekçisi olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş'a da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

RECL1484

Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Yılmaz da Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne organizasyona katkıları nedeniyle teşekkür ederken, “Sakatlıksız güzel bir organizasyon olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. Toplantıda yer alan diğer eki temsilcileri de güzel bir organizasyon olması temennisinde bulunurlarken, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne evsahipliği nedeniyle teşekkür ettiler.  Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanacak müsabakalarda ekipler 2 grupta mücadele edecek. Balkan Kupası’nda şampiyon ise 7 Ekim’de oynanacak final müsabakasında belirlenecek. Bursa Büyükşehir Belediyespor, organizasyonda şampiyon olması halinde CEV Challenge Kupası son 32 turunda Norveç’in Forde BVK takımıyla eşleşecek.

TURNUVA PROGRAMI

4 EKİM 2023 ÇARŞAMBA

17.00     Bursa Büyükşehir Belediyespor-KV Peja (Cengiz Göllü Voleybol Salonu)

19.30     MOK Spartak SC-OK Bosna Sarajevo (Cengiz Göllü Voleybol Salonu)

5 EKİM 2023 PERŞEMBE

17.00     Pigasos Polichnis Sports-OK Bosna Sarajevo (Cengiz Göllü Voleybol Salonu)

19.30     Bursa Büyükşehir Belediyespor-OK Univerzitet vo Tetevo (Cengiz Göllü Voleybol Salonu)

6 EKİM 2023 CUMA

17.00     MOK Spartak-Pigasos Polichnis Sports (Cengiz Göllü Voleybol Salonu)

19.30     KJ Peja-OK Univerzitet Vo Tetvo (Cengiz Göllü Voleybol Salonu)

7 EKİM 2023 CUMARTESİ

14.30     Beşincilik-Altıncılık Maçı

17.00     Üçüncülük-Dördüncülük Maçı

19.30     Final Maçı

Editör: Haber Merkezi