Değerli Bursalılar

Saygıdeğer hemşehrilerimiz ;

2002 yılında kurulan ve yaklaşık 21 yıldır Türkiye‘nin her şehrinde ve Dünyanın dört bir yanında; Bursa’mızın göz bebeği Busasporumuzun bayrağını dalgalandırmayı doğduğumuz topraklara vefa borcu olarak görev bilen Üniversiteli Bursasporlular olarak, içinde bulunduğumuz durumdan dolayı çok büyük üzüntü duymaktayız.

Üniversite sıralarında, kampüslerde ve bulunduğumuz şehirlerde Bursa kavgasını verdiğimiz,

Şehrimizin sevdasını haykırmamıza vesile olan takımımızın; mazisindeki büyüklüğüne, tertemiz şampiyonluğumuza ve İstanbul hegemonyasına karşı Anadolu‘nun önderliğini yaptığımız günlere olan özlemimizi kelimelerle ifade edebilmemiz mümkün değil.

Ünitimsah olarak, bu şehrin en büyük markası olan ve Bursalıları isminin eşsiz büyüklüğü altında toplayan Bursaspor‘un tekrar eski büyüklüğüne döneceği günlerin geleceğini elbet biliyor ve o günlere inanarak yaşıyoruz. Ve ne yazıktır ki o günlerin hemen gelmeyeceğini de biliyoruz. İçinde bulunduğumuz kaotik ortamın zorluklarla dolu olduğunu da geçen zamana şahitlik ederek öğreniyoruz.

Değerli Bursalılar kıymetli hemşehrilerimiz;

Dün Divan Kurulu Toplantısında Kulüp Başkanımız Sayın Recep Günay‘ın dile getirdiği Divan Kurulu Başkanımız Sayın Galip Sakderin de bilgisi dahilinde olan ve de uzun süredir takipçisi olduğumuz Tüzük değişikliği ile alakalı olarak, tüm camiamıza açık çağrıda bulunuyoruz.

Spor Yasası ile birlikte yapılması zorunluluk halini alan Tüzük değişikliği kongresi için, spor hukuku ve diğer uzmanlık gerektiren konularda liyakat sahibi olan tüm üyelerimizle birlikte, koşulsuz şartsız rol almaya, yeni bir yol haritası oluşturmak adına 2022 yılından bu yana sürdürdüğümüz taslak çalışmalarla birlikte Bursaspor‘un geleceği adına çok önemli olduğuna inandığımız tüzüğümüzün spor yasasına uyumlu hale getirilmesi ve kulübümüzün geleceğinin sağlam zeminlere oturması için yapılacak düzenleme sürecinde tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız.

Bu önemli süreci, camiamızın konu ile alakalı liyakat ehli bütün paydaşlarıyla birlikte istişare ortamı oluşturarak geçirmemizin geleceğimiz adına faydası olacağı aşikardır.

Ve tekrar ediyoruz üzerimize ne vazife düşüyorsa yapmaya hazırız.

Bursa bir sevdadır.

BURSASPORLU olanlar bu şehrin öz evlatlarıdır.

Futbol takımımızın bulunduğu durumdan dolayı sevinç içerisinde olanların,

Mesnetsiz ve riyakar tutum icersinde bulunan hadsizlerin; Bursaspor ismini telaffuz ederlerken iki kere düşünecekleri Büyük BURSASPOR‘u yeniden ayağa kaldırmak maksadıyla gelin bir masa etrafında oturalım ve yarınlarımız için büyük önem arz eden “TÜZÜK KONGRESİ” için hiç bir menfaat gözetmeden iradelerimizi ortaya koyalım.

Çünkü Bursaspor‘u Bursasporlulardan başka düşünen yok ve hiç bir zaman olmayacak.

Saygılarımızla.

#BizBursalıyız

Üniversiteli Bursasporlular Derneği

-ÜNİTİMSAH-

Editör: Haber Merkezi