Bursaspor Teknik Direktörü Ümit Şengül, takımın durumuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

GÜNAY YÖNETİMİNİ ELEŞTİRDİ

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde saha kenarında düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtlayan Şengül, "Eski yönetim, futbolcuları demoralize etmiş. Oyuncuları eleştirip medyanın ve camianın önüne atmış. Futbolcular da kendi kabuğuna çekilmiş. Özgüvenlerini kaybetmişler. Biz yeni yeni oyuncularımıza özgüven kazandırıyoruz" dedi.

Ümit Şengüll

"HEDEFİMİZ 39-40 PUAN TOPLAMAK"

Ligi 39-40 puanla bitirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Ümit Şengül takımla ilgili de şunları söyledi:
"Elimizde birkaç sakat oyuncu var. Maça kadar Furkan Emre ve Çağatay kendilerini deneyecek. Eğer bir sıkıntı yaşanmazsa maça tam kadro çıkacağız. Takımımız son 2-3 haftada büyük reaksiyon gösterdi. Son 3 maçta 9 puan hedeflemiştik. Ama 7 puan aldık.

Serik maçındaki puan kaybı, bizi hedefimizden geri bıraktı. Yeni hedef belirledik. Bundan sonraki Kırklareli ve Zonguldak Kömürspor  maçlarını kazanmak istiyoruz. Bunu başaracak güçteyiz. Oyuncularımızın performansı her geçen gün yükseliyor. Umarım 2 maçı da kazanır ve kentimizin umutlarını canlı tutarız.

HEDEF ÖNCE ZONGULDAK SONRA AFYON

Zonguldak 4 puan üzerimizde. Önce onu yakalayıp, ondan sonra da Afyon ciddi hedeflerimizden biri. Afyon'un maç kazanacağını düşünmüyorum. Yine Serik takımı bizim için hedef. Sezon sonunda 39-40 puan toplamayı amaçlıyoruz. Sonra da rakiplerin puan kaybı yapmasını bekleyeceğiz.

"5 AYDIR EVİMİZDE KAZANAMIYORUZ"

Kendimize 1 maç kayıp hakkı tanıyorum. İki haftadır deplasmanda kazanıyoruz. Bunu alışkanlık haline getirdik, ama 5 aydır evinde kazanamayan bir Bursaspor var.
Bu maçta da bu şanssızlığı kırıp ileriye daha güvenli bakmayı düşünüyoruz. Bazı şeyleri söylerken hicap duyuyorum, ama işte bugün bu durumdayız."

Editör: Haber Merkezi