Ev sahibi Bursa Uludağ Basketbol müsabakaya; Kiana Williams, Tuba Poyraz, Aiste Vanaknaite, Trinity Baptiste ve Efsun Çelik ilk 5’i ile başladı.

Bir diğer finalist olan Yunanistan temsilcisi Eleftheria Moschatou ise; Katarina Zec, Ourania Leri, Teodora Tuduric, Katerina Spatharou ve Emily Kiser ilk 5’i ile başladı.

Müsabakanın ilk periyodu 22-14 Uludağ Basketbol lehine sonuçlanırken Trinity Baptiste takımı adına 11 sayı üretti. Kiana Williams 6 sayı ile takım arkadaşı Baptiste’yi takip eden isim oldu.

Konuk ekip Eleftheria Moschatou’da ise ilk periyotta 7 sayı ile Emily Kiser öne çıktı.

SRDR5611

Müsabakanın ikinci çeyreğine ise Yunanistan ekibi damga vurdu. Moschatou ilk 6 dakikada skoru 28-29’a kadar getirerek oyuna ortak oldu. İkinci periyodun geri kalan kısmında oyuna tekrardan ağırlığını koyan Bursa Uludağ Basketbol, ilk yarıyı 42-37 üstünlükle kapattı.

Kıran kırana geçen ve her iki takımın da ekstra performans sergilediği 3. periyot ise 55-51 Bursa Uludağ Basketbol’un üstünlüğüyle sona erdi.

Mücadele gücü olarak oldukça sert bir son periyot oynandı. 
Gülen taraf ise 73-70’lik skor ile Bursa Uludağ Basketbol oldu.

Bursa Uludağ Basketbol’da Baptiste 32 sayı üreterek takımına büyük bir katkıda bulunurken, Kiana Williams 16 ve Tuba Poyraz 16 sayı ile takımının sayı yükünü çekti.

SRDR5673

Uludağ Basketbol'dan teşekkür mesajı

Bu sene ilk defa gerçekleştirdiğimiz Uludağ Cup sona erdi! Turnuvayı kayıpsız kapatarak birinci olan takımımıza günün anısına plaketi 2. Başkanımız İlyas Çelik takdim ederken, turnuvada 2. Olan misafirimiz Elefthetia Moschatou takımına ise başkanımız Berk Aladağ plaket vererek teşekkür etti. 

Turnuvaya katılım sağlayan takımlara, antrenör ve yöneticilerine ve maçlara gelerek bizleri destekleyen Bursa halkına teşekkür ederiz. Turnuvayı kayıpsız kapatan takımımız hız kesmeden bu gece Kayseri’ye özel bir turnuvaya katılmak için yola çıkıyor.

Editör: Haber Merkezi