Galler-Hırvatistan maçının berabere bitmesi yarın Bursa‘da oynanacak maçı daha önemli yaptı. Hırvatistan bu maçı da kaybederse büyük darbe alır!

İşte bu yüzden taraftar desteği çok önemli. Son yazımda Bursaspor‘un tribün grubu Teksas‘ın Amedspor maçında çıkan olaylar yüzünden verilen cezaları ve 200’ü aşkın taraftara uygulanan cezai yaptırımları protesto etmek için Hırvatistan maçında tribüne gelmeyeceklerine dair yaptıkları açıklamaya dikkat çekmiştim.

bc2560cc-da66-447b-a1eb-bf536d07b593

Bursa‘da tribünler boş kalırsa 1990 Dünya Kupası‘nda Napoli taraftarının İtalya‘yı desteklememesine benzer bir durum ortaya çıkar diye yazmıştım!

Bazı taraftarlar yazımla ilgili yaptıkları yorumlarda “Bursa taraftarı Milli Takım‘a ihanet etmez ama Türkiye Futbol Federasyonu kendine protesto yapılmasın diye Bursaspor taraftarının maça gelmesini istemiyor” diye iddiada bulundular.

Örneğin bir taraftar şu yorumu yaptı: “Mevlüt Hocam, ikinci ligde kâğıt biletle maça giden Bursaspor taraftarına Pasolig şartı koyuldu. Bir Pasolig uzatma 100 lira.

Bilet bulurlarsa en az 100 lira da o. Zaten biletlerin çoğu da sponsorlukla dağıtılmış.

6a317205-327c-44b5-9467-146bcd6feefe

Anlayacağınız maç fiziken Bursa‘da ruhen değil.” Takımları Passolig şartının olmadığı TFF 2. Lig‘de mücadele ettiği için elektronik biletleri olmadığını söyleyen Bursalı taraftarlar haklı olarak milli maça nasıl gireceklerini soruyor.

Tribünlerin mutlaka dolması gerektiği böylesine kritik bir maçta Passolig şartı ertelenemez miydi?

Eskiden böyle önemli maçlarda tribünler dolmama tehlikesine karşı taraftara bilet dağıtılır, hatta bazen tribün dolsun diye en yakın kışladan askerler getirilirdi!

Milli takımın hak ettiği turnuvalara katılmasını isteyen bir taraftar olarak son iki yazımda tribünlerin dolması uyarısında bulundum.
Eğer yarın tribünler dolmazsa bunun sorumlusu TFF‘dir!

Editör: Haber Merkezi