Türkiye Sigorta Basketbol Ligi'nde Bursa derbisinin heyecanı yaşanırken, ev sahibi statüsünde TOFAŞ Basketbol Takımı, Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu'nda İnfo Yatırım Bursaspor'u ağırladı.

Karşılıklı sayılar ile başlayan zorlu randevuda her iki ekip de oldukça skorer bir görüntü çizdi. Austin Wiley ve Anthony Brown'ın üst üste sayılarla öne çıktığı ilk 5 dakikayı TOFAŞ, Omar Prewitt'in basketiyle 16-13 önde geçti. Obrien ile fark 5'e çıksa da hemen yanıt veren Info Yatırım Bursaspor, Brown ve Young ile skora dengeyi getirdi. Periyodun sonunda yeniden kısa bir ritim bulan TOFAŞ'a bu kez Metin Türen, Ömer ve Floyd'ın sayılarıyla karşılık veren yeşil beyazlı ekip, ilk çeyreği 24-23 önde tamamladı.

İkinci periyodun ilk anlarına her iki ekip de etkili bir savunmayla başladı. Winston'ın 3 sayılık isabetiyle öne geçen TOFAŞ, Prewitt'in de smaç basketiyle skoru 32-28'e getirdi. 15. dakika 34-32'lik TOFAŞ'ın üstünlüğü ile geçildi. Bu andan itibaren oyuna ağırlığını koyan ev sahibi; Wiley, Prewitt ve Tolga Geçim'in sayılarıyla farkı 9'a yükseltti. Brown'ın dış atış isabetiyle konuk ekip umutlansa da, TOFAŞ soyunma odasına 47-41'lik skor avantajıyla girdi.

WhatsApp Görsel 2023-12-03 saat 20.04.13_fea6a8e9

İkinci yarıda da hücum verimliliğini sürdüren TOFAŞ, Wiley'nin sayısıyla farkı çift hanelere çıkardı. Hamilton ve Metin'in sayılarıyla direnç gösteren yeşil beyazlı ekip, farkı düşürmek için çaba gösterse de Obrien'ın sayılarıyla TOFAŞ, oyundaki hakimiyetini elinde tuttu. 63-53'lük skorla ev sahibi, 25. dakikayı önde geçti. Obrien ve Wiley ile sayılar bulmaya devam eden TOFAŞ, rakibinin gardının düşmesinden de faydalanarak farkı giderek açtı. Özgür Cengiz'in son anlardaki basketiyle üçüncü periyodu TOFAŞ, 76-58 önde bitirdi.

Kader periyodunun ilk anlarında da ritmini koruyan ev sahibi, Winston'ın sayılarıyla farkı 20'ye çıkardı. Brown ile ayakta kalan Info Yatırım Bursaspor, Floyd, Mutaf ve Brown'ın kaydettiği basketlerle aradaki farkı 6'ya kadar düşürdü. Maçta son 42 saniyeye TOFAŞ, 91-85 önde girerken; maçı da aynı skorla kazanmasını bildi.

Editör: Haber Merkezi