Altyapıya yapmış olduğu yatırımlarla Türk basketbolunun köklü kulüplerinden olan TOFAŞ’ın 2023-2024 sezonu altyapı seçmeleri yoğun bir katılımla tamamlandı. Seçmelere 2009-2013 arası doğumlu yaş gruplarından, Bursa ve farklı şehirlerden gelen 500’e yakın basketbolcu adayı katıldı. Mustafa V. Koç Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve kulübün Altyapı Teknik Koordinatörü Samir Seleskoviç ile altyapı antrenörlerinin hazır bulunduğu seçmelerde doğum yıllarına göre gruplara ayrılan genç sporcular, teknik kadronun dikkatini çekerek TOFAŞ altyapısına katılmak için tüm yeteneklerini sergiledi.

basın2 (1)-1

Kondisyonerler nezaretinde gerçekleştirilen fiziksel ölçümlerin (Boy-Kilo-Kulaç) ardından 3 farklı sahada temel basketbol hareketleri üzerine çalışmalar gerçekleştiren oyuncu adayları, fundamental çalışmalar, 1’e 1 ve 4’e 4 antrenman maçı yaparak seçmeleri tamamladı.

Tofaş Spor Kulübü altyapı antrenörleri tarafından dikkat çeken isimler, 11 Ağustos Cuma günü kulübün resmi internet sitesi www.tofasspor.com’dan açıklanacak.

Seçmelerde başarılı olan sporcular, TOFAŞ basketbol altyapı takımlarıyla kendi yaş gruplarında çıkacakları antrenmanlarda bir kez daha elemeden geçtikten sonra TOFAŞ altyapısına katılma hakkı kazanacak.

Editör: Haber Merkezi