TFF tarfından yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

"Millî Takımımız, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu ikinci maçında bu akşam Bursa'da Hırvatistan ile karşı karşıya gelecek. Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda yapılacak maç, saat 21.45'te başlayacak. Müsabaka TRT 1'den naklen yayımlanacak.

Maça gelecek seyircilerimizin stadyuma rahat ve zamanında ulaşmaları, emniyetli ve güvenli şekilde maç atmosferini yaşamaları adına, aşağıdaki kurallara riayet etmeleri gerekmektedir:

Stadyum kapı açılış saati 19:00'dur. Seyircilerin stadyuma, girişlerde sorun yaşamaması adına erken gelmeleri gerekmektedir.

Maça gelecek seyircilerimizin BURSARAY Metro ve BURULAŞ otobüs yerel ulaşım sistemini kullanarak ulaşımlarını sağlaması önem arz etmektedir. Her iki ulaşım sisteminin maç sonu geç saatlere kadar seferleri bulunmaktadır. BURSARAY Metro ile stadyuma gelecek seyircilerimiz Acemler İstasyonu'nda, BURULAŞ otobüs sistemi ile ulaşacak seyircilerimiz Buski İstasyonu'nda inip stada ulaşabilirler.

Stadyuma sadece passolig kart sistemi ile yüklenmiş bileti olan seyirciler giriş yapabilecektir. www.passo.com.tr ve Passo Mobil Uygulama'dan satın alınan biletler ile giriş yapılabilecek olup, Passo dışında farklı sitelerden alınan biletler hususunda sorumluluk kabul edilmeyecektir.

Stadyum dışında Güney Gişesi, Doğu Gişesi ve Misafir bilet gişeleri saat 22:30'a kadar (1. devre sonuna kadar) gişeler, passolig kart sorunu olan seyircilerimiz için yardım masası olarak açık olacaktır.

- Gişelerden; Tek Geçişlik Kart (Mevcuttaki ''Kayıp, hasarlı vb.'' Passolig kartların yerine 1 maçlık okutma amaçlı verilen kart) ve yardım masası hizmetleri verilecektir.

- Müsabaka Günü Passolig kart başvuruları www.passolig.com.tr ve Passo Mobil Uygulama üzerinden yapılabilecektir. Müsabaka Günü Gişelerden Passolig kart başvurusu alınmayacaktır.

- Misafir bilet gişesi sadece yardım masası hizmeti verecektir.

Cep telefonundaki passolig biletle girmek isteyen seyircilerimizin, cep telefonu ışığını en üst seviyede ayarlayıp, turnikede bileti okutması gerekmektedir, aksi takdirde girişleri yavaşlatacak durumlar oluşabilir.

Protokol girişi sadece kapalı otopark bölümündeki kapı kullanılacaktır. Kapalı otopark kartı olan seyirciler içinde VIP ve Loca tribünlerine giriş imkanı olan kapılar mevcuttur. (PVL2, PGL1, PGL2, PDL1,PDL2,PDL3).

Giriş kapı listesi ek planda belirtilmiştir.

Stadyuma araç ile sadece TFF tarafından organize edilmiş araç kartı olan araçlar kabul edilecek olup, kartı olmayan seyirciler stadyuma yakın otoparkları kullanarak stadyuma ulaşması gerekecektir.

Tribündeki sorun yaşanmaması ve emniyetli şekilde maç organizasyonunun yapılması adına;

a. Tüm tribün merdivenlerinin boş bırakılması ve merdivenlere oturulmaması, stadyuma aşağıda belirtilen yasaklı maddeler ile girilmemesi ve kesinlikle saha alanına girilmemesi ya da teşebbüs edilmemesi,

b. Stadyuma meşale, ses bombası, torpil, duman bombası sokulmaması, sokmaya çalışanların en yakın güvenlik görevlisine bildirilmesi gerekmektedir.

Stadyum içerisinde tüm seyircilerimize, turnike girişi sonrası bayrak dağıtılacaktır. 

Stadyuma girişlerde, güvenlik yetkililerimizin aldığı karar nedeni ile bayrak olarak sadece iki ülke bayrağı alınacaktır, bunun dışında herhangi bir bayrak, pankart, flama vb malzeme stadyuma alınmayacaktır.

Stadyuma alınması yasak maddeler şu şekildedir: Bozuk para, çakmak, selfie çubuğu, A4 boyutundan büyük çantalar, parfüm ve deodorant şişeleri, lazer pointer, kamera, fotoğraf makinası, şarj cihazı, sarj güç adaptörü (powerbank), ses çıkaran araçlar (vuvuzela, megafon, düdük vb), tahta, demir sopalı bayrak flamalar, ağzı kapalı (cam-kutu) içecek kutuları, sırt çantası, valiz, ruhsatlı olsa dahi ateşli silahlar, delici, kesici, ezici, bereleyici veya delici aletler ile patlayıcı, parlayıcı, yanıcı veya yakıcı maddeler, uyuşturucu veya uyarıcı maddeler ve ilgili mevzuatın belirlediği esaslara aykırı olarak alkollü içecekler. İçecek kutuları ağzı açık dahi olsa alınmayacak. Yani kutulu, cam ve pet şişeler hiçbir şekilde alınmayacak. Gazlı içecekler büfelerde bardakta satılacak, su ise yine büfelerde ağzı açılmış bardak su olarak satılacak.

Acil durumlarda, tribünlerde bulunan seyirci sağlık odalarındaki ve stadyum dışındaki ambülanslarda bulunan, acil müdahale görevlilerinden, ilk yardım konusunda yardım alınabilir. Stadyum etrafında yeterli miktarda ambulans görevlendirilmesi yapılmıştır.

İl Sağlık Müdürlüğü ve özel sağlık kuruluşumuz Acıbadem tarafından toplamda 4 adet ambülans acil durumlar için görev yapacaktır.

İtfaiye yetkililerimiz 3 adet araç ile görev yapacaktır."

Editör: Haber Merkezi