TEKSAS'ın yaptığı açıklama şu şekilde;

Değerli Bursasporlular ve Sayın Genel Kurul üyelerimiz,

Zorlu günlerden geçen Bursasporumuzun önünü açmak için Seçimli Genel Kurul'a gidilmesi maksadı ile topladığımız imzalar, kulübümüzün Üye Kabul ve Sicil Kurulu tarafından incelenmiş ve geçerliliği onaylanmış olup, Divan Kurulu aracılığı ile seçim kararını almaları için Yönetim Kurulu'na iletilmiştir.

Kulübümüzün en üst karar alma organı olan Genel Kurul üyelerimizin iradesini tanımayan Yönetim Kurulu'nun, süreci uzatmak amacı ile ilgili dosyaları elden teslim almayı reddetmesi üzerine, belgeler kendilerine kargo aracılığı ile ayrıca da iletilmiştir.

Şampiyon Başkanımız merhum İbrahim Yazıcı'yı cezaevi ile muhatap eden süreç de dahil olmak üzere kulübümüzü senelerdir adliye koridorlarında gezdirenlerin, kendileri de defalarca "Bursaspor'un en üst karar alma organı Genel Kurul'dur" demelerine rağmen takındıkları bu anlamsız tavır ve koltuk inadı, Bursasporluluk ile bağdaşmamaktadır. Bursasporluluk, Bursaspor Kulübü'nün çıkarlarını tüm şahsi şan ve çıkarların üzerinde tutmayı gerektirmektedir.

Günay'ı, Bursasporluluğun gereğini yerine getirerek Bursaspor Genel Kurul üyelerinin iradesine saygı duymaya ve tüzük hükümlerimiz uyarınca gereken kararı ivedilikle almaya çağırıyoruz.

Aksi takdirde, hem bu hususta, hem de Genel Kurul sürecinde yaşanan usülsüzlükler ile alakalı Günay ve yönetimi ile Genel Kurul Divan heyeti hakkında gerekli dava sürecini hızla başlatacağımızı açıkça ifade ediyoruz.

TEKSAS

Editör: Haber Merkezi