Bursaspor Kulübü Başkanı Sinan Bür ve yönetim kurulu üyeleri, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

Kongre öncesi sloganlarının diriliş olduğuna vurgu yapan Başkan Bür, “Amacımız kentin en önemli markası Bursaspor’u hatırlatmak ve sinerji yaratmaktı. Kısa zamanda aldığımız olumlu tepkilerle başardığımızı görüyoruz. Asıl olan bütün mücadelemiz kulübümüzü yaşatmaktır. Takımımız 2. Lig’de kalma mücadelesi veriyor ama umudumuzu kaybetmedik. Önemli olan bu kulübümüzü yaşatmak ve bu tarihi çınara tekrar hayat vermektir. Bizler bunun için buradayız. Şehrimizin bir karar verip, kulübümüze sahip çıkması gerekiyor. Bursaspor, şehrimizin en büyük ve en önemli markasıdır, düştükçe şehir olarak da sıkıntılar yaşıyoruz. Bursaspor önce ayağa kalkacak, sona koşacak. Saha içerisinde istediğimiz sonuçları şu an alamadık ama teknik ekibimize ve oyuncularımıza destek veriyoruz. Bugün burada toplanmamızın amacı Diriliş kampanyamızı daha geniş kitlelere ulaştırabilmektir. Bu süreçte siyasilerden, taraftardan destek istedik sağ olsunlar bizlere güveniyorlar.” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ YARDIM EDİN DEDİ

Taraftara da mesajlar veren Başkan Bür, “Taraftarımızı bekliyoruz, kadınlarımıza ikinci bir tribün daha açmayı düşünüyoruz. Türkiye genelinde de destekler almaya başladık. Kadın dayanışmasına destek veren bir kulüp olarak herkesten bir adım öne geçtik. Destek bekliyoruz. Bursasporluluğu çocuklardan başlatmamız gerekiyor, çocuk tribünü ile ilgili çalışmalarımız var.” diye konuştu.

Her kapıyı çalacaklarını belirten Başkan Bür, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan kısa görüşmesine de değinerek, “Yanına gittim, desteğinizi bekliyorum Cumhurbaşkanım dedim. Karşılarında Bursalı iş insanlarımız var, başkana yardım edin dedi. Takımı düşürmeyin dedi, biz dedim desteğinizle çözeceğiz. Öyle bir konuşma geçti.” ifadelerini kullandı.

FUTBOL AKLININ İÇERİSİNDE OLMASI LAZIM

Bursaspor Kulübü’nün yabancı bir şirket tarafından satın alınmasına yönelik çıkan haberlere de soru üzerine değinen Başkan Bür, “Bugün biz de sosyal medyada duyduk, öyle bir başvuru yok, öyle bir niyetimiz de yok. Bursaspor’u sağlam temellere oturtalım. Şu anda bir şey yapamayız ama teklifi görelim. Büyük bir para olması lazım, Bursaspor’u borçlarından kurtaracak para olması lazım, bizlerin içerisinde olması lazım. Futbol aklımızı Bursaspor’a muhakkak koymak istiyoruz. Girerken de, büyüklerimize dedik futbol aklı biz olalım, siz diğer çalışmaları yapın diye. Daha önce de yaptık, ne takımlar kurduk. Bizim içerisinde olmadığımız bir şey olmaz, ancak ortak bir çalışmayla olur.” şeklinde konuştu.

Benzinlik konusu ile ilgili ilgilenildiğini belirten Başkan Bür, Bursaspor’a gelir gelmesi istediklerini söyledi. 

Başkan Bür son olarak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a da desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Editör: Haber Merkezi