Euro Cup’ın en düşük bütçeli takımlardan biri olmalarına rağmen, çok büyük bir başarıya imza attıklarını vurgulayan Sezgin, "Aslında adım adım ilerlemeyi planlıyorduk, ancak herkesin beklentilerini aşan takımımız, şimdi Eurolig’in kapısına dayandı" dedi.

“TAKIM BÜTÇESİ ÇOK ÖNEMLİ”

Başkan Sezgin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şampiyon olmamız durumunda Eurolig’de oynama hakkımız kesinleşecek. Finali kaybetsek dahi, ki böyle bir şeyi artık aklımızdan bile geçirmiyoruz, yine Eurolig’den davet alma olasılığımız büyük. Elbette futboldaki Şampiyonlar Ligi'nden sonra Avrupa'nın en büyük organizasyonunda yer almak isteriz. Fakat bu konudaki kararı biz değil, şehir verecek. Eurolig’de oynamanın bir maliyeti var. Biz yine Eurolig ölçülerine göre düşük bir bütçeyle iyi iş çıkarabiliriz. Ama belli kalitede bir kadro kurmamız şart. Bu amaçla kentteki yerel yöneticilerle, sanayi kuruluşları ile görüşerek maddi kaynaklar konusunda desteği bulmaya çalışacağız. Bursa; büyük ve sporu çok seven bir kent. Eğer şehir istiyorsa ve tabii Eurolig’de oynama hakkını elde ettiğimizde, biz kollarımızı sıvamaya hazırız."

“NE KADAR DOĞRU BİR KARAR ALDIĞIMIZ...”

Çok karakterli oyunculara, çok tutkulu ve bilgili bir antrenöre profesyonel bir yönetime sahip olduklarının altını çizen Başkan Sezer Sezgin, Antrenör Duşan Alimpijevic’i 3 yıllığına takımın başına getirme kararının ne kadar doğru olduğunu herkesin kabul ettiğini söyledi.

“DUŞAN, ‘ARKANIZA YASLANIN’ DEMİŞTİ”

Sezgin, “Hocamız, Partizan önünde sürpriz yaptıklarını, Cedevita maçı için çeyrek finalin kolay geçmeyeceğini söylemişti. Andorra maçı öncesinde ise bize, 'Arkanıza dayanıp rahat rahat maçı seyredin' demişti. Nitekim söyledikleri çıktı” ifadesini kullandı.