Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor ile 2 yıllık sözleşme imzalayan orta saha oyuncusu Şamil Çinaz, Bursaspor camiasına veda etti. Şamil Çinaz, yaptığı açıklamada, 4 sezon süresince formasını terlettiği Bursaspor ile olan sözleşmesinin sona erdiğini hatırlatarak, yeşil-beyazlı kulüpten ayrıldığını söyledi.

Her profesyonel futbolcu gibi kendisine gelen teklifleri değerlendirdiğini ve bunun sonucunda Türk futbolunun önemli kulüplerinden Kayserispor ile 2 yıllığına anlaştığını dile getiren Şamil Çinaz, "Yeşil-beyazlı formayı giydiğim 4 sezon boyunca bana desteklerini esirgemeyen tüm Bursasporlulara teşekkür ederim. Güzel anılarla Bursa'dan ayrılıyorum. Bursaspor'a da bundan sonra başarılar diliyorum." dedi.

Şamil Çinaz, yeni sezonda Kayserispor formasıyla mücadele edeceğini vurgulayarak, "Bundan sonra Kayserispor'un başarısı için ter dökeceğim. Bana inananları, güvenenleri mahcup etmemek için elimden geldiğince mücadele edeceğim. Bu kapsamda bana kucak açan Kayserispor Kulübüne, başkanına, yönetim kuruluna ve büyük Kayserispor taraftarına da teşekkür ve selamlarımı iletiyorum. Yeni takımımla sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorum." diye konuştu.