Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Günay, sosyal medyada olağanüstü kongre çağrıları yapıldığını ancak ortada bir aday olmadığını belirterek, yönetim olarak yeşil beyazlı kulübü yaşatmaya yönelik adımlar atmaya devam edeceklerini söyledi. Olağanüstü genel kurulda niçin aday olduklarını, “Biz bu hamleyi yapmasaydık Bursaspor’u kimse konuşmayacaktı. Kaos ortamı olacaktı. Kapanmaya gidecek kulübe zaman kazandırmak için aday olduk” sözleriyle açıklayan Başkan Günay şunları söyledi:

OMZUMUZDA TAŞIRIZ

“Bursaspor Kulübü’nün bir gerçeği var. Bu borcu kimse ödeyemez. Bu yüzden de 3 genel kurulda kimse aday çıkmadı. Şimdi millet diyor ki kongre kararı alın aday çıksın. Kimsenin aday olmadığı gayet açık ve net. Bizim sezonu açmamız, bu takımı korumamız ve lige girmemiz lazım. Biz ne dedik; Bursaspor Kulübü’ne BTSO, Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi veyahut devlet kurumları el atarsa ve bu borç yükünden kurtaracak bir yönetim oluştururlarsa boynumuz kıldan ince, omuzumuzda taşırız. Benim sözün aynen geçerliliğini koruyor.”

MADEM PARA VERİLDİ BU BORÇ NİYE VAR?
“Bursaspor’u bu hale getirenlere umut gözüyle bakanlara da birşey söylemek istiyorum. Bursaspor’u bu hale biz getirmediğimiz gibi kulüp 2-3 günde de bu hale gelmedi. Süper Lig’den düşerken yapılan hatalar yüzünden bu haldeyiz. O gün Bursaspor’a para verdim diyen insanlara, parası var diyenlere sesleniyorum. Madem paraları ödediler de, kulübün, bankalara, UEFA’ya, futbolcularına, personeline niye borcu var. Elektrik, doğalgaz faturaları niye ödenmedi? Bu borçları ben mi yaptım?”

İLK DOSYA PAZARTESİ

“Parası var denilen adamlar bankalardan kredi alarak, çek kırdırarak Bursaspor’u tefecilerin kucağına iterek bu kaos ortamını yaratmadı mı? Bizim benzinliğimiz niye ve ne karşılığında satışa çıkıyor? Bursaspor’u kimlerin çıkmaz sokağa soktuğunu herkes biliyor. Şimdi bize diyorlar ki vergi borçlarını öde, futbolcuları al, kulübe para bul. Bursaspor’un 62 dönümlük arazisini üzerlerine geçirdiler. Fazlasıyla kâr ederken, kur farkıyla da kulübü iyice borçlandırdılar. Pazartesi günü ilk davamızı açıyoruz. İlk dosyamızı vereceğiz. Bursaspor’da kimlerin neler yaptığını tüm Bursa görecek.”

bursasporda-baskan-adayi-recep-gunayin-yonetim-listesi-belli-oldu_e53cf02-800x450

9 BİN 900 HEKTARLIK YER YOK

“Bursaspor’u bu hale getirenlerin hesap vermesi mi doğru yoksa hesap sorduğumuz için biz mi suçlu olacağız? Bize hesap sormayın bırakın gidin mi diyorsunuz? Benzinlikler, araziler, futbolcu satış gelirleri nereye gitti diye sormayalım mı? Bursaspor Kulübü’nün maden işletmesi için 2019 yılında 8 milyon lira ödenerek satın aldığı 9 bin 900 hektarlık yeri ortada yok. 409 bin ton maden işleneceği belirtilmiş ama bu maden nerede? Verilen para Bursaspor’un parası. Önce Bursaspor’u bu hale getirenlerden hesap soralım.”

ALİ AY’A KARŞI DEĞİLİZ

“Kulübün üzerine kayıtlı 26 dönüm arazi var. 13 dönümü satılmış, 13 dönümü kimin üstünde. Ali Ay da 62 dönüm yer aldı, Bugünkü fiyatı 62 milyon TL. Kamu yararına dernek olan Bursaspor’un malları haksız şekilde birileri tarafından satılmış veya alınmış. Bursaspor’un mallarını, taşınmazlarını, haklarını arıyoruz. Sen git Ali ay gelsin diyorlar, nasıl olacak. Biz Ali Ay’a karşı değiliz, kimseye karşı değiliz. Bursaspor’da yapılanların hesabını sormamakta suç ortaklığına girer. Bugün kongre yapsak 40 gün geçer. Bunun için bizim öncelikte takımlı lige hazırlamamız lazım. Futbolcularla görüşüyoruz, kadroyu oluşturuyoruz. Bunları yapmazsak takım diye bir şey kalmaz.”

BURSASPOR’UN DAVASI

“Bu insanlar niye yargılanıyor? Davacılar Bursa Valililiği, İl Dernekler Masası, Maliye, Defterdarlık. Devlet davacı olmuş 1. Ağır Ceza ihbar ediyor, kamuyu zarara uğratmışlardır diye. Kimse merak etmiyor mu bunlar kim diye? Bursaspor’a kimi getirirsen getir en fazla takım ligde kalır ama biz Bursaspor’u borçlardan kurtarmanın yolunu arıyoruz. Bursa Bursaspor’a sahip çıksın. Benim kavgam değil ki, Bursaspor’un kavgası. Bursa istemiyorsa biz de üzerine gitmeyiz ve onların dediğini yaparız.”

Kaynak: Olay

Editör: Haber Merkezi