Başkan Günay yaptığı açıklamada, "Bugün yaşanan olayların üzücü olduğunu, herkes gibi bizlerin de üzüldüğünü, olmaması gereken olayların olduğunu, bir haftadır gündemde olan maça tecrübesiz ya da kasıtlı bir hakemin gelmesini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Hakemlerin hataları bu maçta daha da ortaya çıktı. Sezon başında Bursaspor'un maçındaki hakemlerin yaptıkları normal hale geldi. Kulübü kapatmak istiyorlar, oyun oynuyorlar derken bunları anlatmıştım. Bursaspor'un üzerinde bu kadar oyun oynamalarının sebebi nedir. Bu oyunlara futbolcularımızın da uymaması lazımdı. En ufak harekette tepkinizi böyle ortaya çıkarıyorsanız, siz profesyonel değilsiniz. Size haksızlık yapmışlardır doğrudur, bize sezon başından beridir haksızlık yapılıyor ama sporcu gibi girip, sporcu gibi çıkarsınız. Bırakın seyirciyi tahrike Hakemler karar versin, sizin göreviniz değil. Takımı eksik bırakarak neyi doğru yaptınız? Sezon başından beri bu kadar insanları gerersen neticesi bu olur. Hepimiz suçluyuz bu durumdan." dedi.

OYUNCULARIMIZI KINIYORUM

Başkan Günay ayrıca, "Süper Lig'de VAR var. Bu liglerde VAR yok, gözlem yok istedikleri gibi kasaplık yapıyorlar, olmaz. İnsanlar futbol için her şeyi ortaya koyuyor, iki kişi gelip koskoca camianın kaderiyle oynayamaz. Bu kadar insan isyan ediyorsa haksızlığa isyan ediyor. Yeter." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Başkan Günay, Diyarbekirspor başkanının soyunma odasında 11 numaralı Serhat Çalışan'a gereken cezayı soyunma odasında verdiğini belirtti.

Oyuncuları eleştiren Başkan Günay, "Siz ayakta duramayacaksınız, mücadele etmeyeceksiniz sonra bizi tahrik ettiler. 3-4 futbolcu tüm Bursa'nın kaderiyle oynadı, nasıl çıkacaklar. Bir mücadele gördünüz mü sahada? Yönetim mi çıkacak, taraftar vazifesini yaptı. 90 dakikaya kadar takımını destekledi, destekledikleri kişiler karşılığını verdi mi? Sahaya dökemediklerini böyle ortaya koydular futbolcular, kendilerini kınıyorum." diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi