Hem sportif hem de mali açıdan tarihinin en zor günlerinden geçen Bursaspor’da sular bir türlü durulmuyor.

Yer aldığı TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta 12 maç sonunda 12 puanla düşme hattının hemen üzerinde 14. basamakta bulunan yeşil beyazlı ekipte son olarak Kırklarelispor maçının ardından 5 oyuncu kadro dışı bırakılmış; Abdullah Tazgel, Kerem Kök, Alperen Şirin, Melih Sağlam ve Baran Karagöz Vakıfköy’ün yolunu tutmuştu.

xrecep-gunay.jpg.pagespeed.ic.vfQ6x_CeAV

PUAN SİLME KAPIDA

Transfer yasağının devam ettiği yeşil beyazlı kulüpte, saha içinde bir türlü umduğu sonuçları alamazken saha dışında da, devre arasında tahtanın açılabilmesi ve kapıda bekleyen 3 puan silme cezasının bertaraf edilmesi için çalışmaların devam edildiği kaydedildi. OLAY’a açıklamalarda bulunan ve takımın geleceği için gece gündüz çalıştıklarını belirten Başkan Recep Günay, bu işlerin bir günde halledilmediğini, eğer bir günde yapacak biri varsa sırtlarında taşıyacaklarını söyledi.

KÖKTEN ÇÖZÜM ARIYORUZ

Kulübün borcunun 1,5 milyar TL’ye yaklaştığını aktaran Başkan Günay, “Sorunlara kökten çözüm bulmaya çalışıyoruz. Tahta konusunda ve takımın geleceği açısından çalışmalar var. Bursa sabretmiyor. Bu çalışmaların neticelerini bekleseler… Netice olduktan sonra kimi eleştirirse eleştirsinler. Bir günde olur mu bunlar? 6-7 senelik yıkımdan bahsediyoruz. Varsa bir günde halledecek, sırtımızda taşırız” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi