Twitter’da taraftarların açtığı ses odasında konuşan Başkan Günay, transfere engel olan borçlarla ilgili CAS’ta avukat tuttuklarını ve bazı isimlerle masaya oturarak şartları konuştuklarını söylerken ödemeler için kaynak arayışında olduklarının altını çizdi.

CAS’TA AVUKAT TUTTUK

Başkan Recep Günay, “Transfer tahtası için 200 milyon TL gibi bir para lazım. Bu paranın kaynağını bulmak için çalışmalara girdik. CAS’taki avukatı tutup bu kişilerle anlaşma sağladık. ‘Bursaspor’un tahtasını kapayarak, Bursaspor’un önünü keserek ve Bursapor küme düşerse siz bu paraları alamazsınız’ dedik. Bursaspor’un bu paraları ödeyebilmesi için yaşaması gerektiğini söyledik. Fedakarlık ederek, alamayacakları paranın peşin olarak yarısında anlaştık. Avukatlar aracılığıyla oturduk konuştuk” dedi.

BU TAHTA AÇILMALI

Düzenledikleri milli piyangodan gelecek paralarla tahtayı açmayı planladıklarını aktaran Günay, “Bursaspor’un tahtasını açacağız. Milli piyango düzenledik. Buradan gelecek olan paralarla tahtanın açılmasını sağlayacağız. Bu kadro ile bırakın Süper Lig’i, belki bu sene değil ama sonraki senelerde Bursaspor diye bir kulüp kalmayacak. Bu tahtanın açılması lazım. Bunun için de kaynak lazım” diye konuştu.

HAYAL SATMIYORUZ

Hayal satmadıklarını, tahtayı açamamaları halinde kulüp durmanın anlamı olmadığını dile getiren Günay, “Transfer tahtasını açamayacak olsak kulüpte durmamızın anlamı yok. Biz önümüzü görmeyecek kadar bunamış insan değiliz. Hayal de satmıyoruz. Ben, Bursaspor Süper Lig’deyken başkanlık yaptım. Benim bıraktığım takım 10’uncuydu. Sonra 29 dev adam getirdiler, küme düştük. Bursaspor tarihinde futbolcu satmayan tek kişi benim” ifadelerini kullandı.

KONGREYE SIRTIMIZDA TAŞIRIZ

Bursa’nın kabul edeceği bir isim çıkması halinde kongreye sırtlarında taşıyacaklarını belirten Recep Günay, “Ali Ay, 12 milyon euroyu mu kurtarma peşinde yoksa Bursaspor’u mu kurtarma peşinde? İbrahim Yazıcı’nın oğlu Serkan Yazıcı, İbrahim Burkay, Celal Sönmez, Cavit Çağlar olabilir. Bursa’nın kabul edeceği bir isim olursa biz sırtımızda taşırız kongreye. İmzaya bile gerek yok. Kamuoyunun bilmediği çok şey var. Bunların ortaya çıkmasından rahatsız oluyorlar” dedi.

Kaynak: Olay

Editör: Haber Merkezi