Recep Günay: “Her şeyden önce Galip Sakder’e teşekkür ederim. Bizim bir arada çözüm bulmamız için fırsatlar verdi. Başkanımın dediği gibi 14-15 kişilik yönetim kurulu olarak Bursaspor’u bu kaostan çıkartmak gibi bir gücümüz ve yetkimiz yok. Bursaspor sadece 14 kişinin malı değildir. Tüm Bursa’da yaşayanları ilgilendiren bir konudur.

Bursa bir araya gelirse, inat etmeyerek sahip çıkılırsa başarılı olunur. Herkesin asli görevi olmalı, Bursaspor’a sahip çıkmak…

Bursaspor’un buradan kalkması için herkesi göreve davet ediyorum. Yasal süreçten dolayı eğer biz olmasaydık kulübümüz kayyuma kalmayacak, fesih olacaktı. Bursaspor’u yaşatmak için bu hamleyi yaptık. Böyle bir olaya hep beraber varsak biz gönüllü oluruz. Seçimden sonra bizi yalnız bırakırsanız bu olmaz. Herkesin görevi Bursaspor’a sahip çıkmaktır. Tüm Türkiye’ye rezil olduk. Boynumuz eğik oldu. Biz süreç kazanmak için aday olduk. Tehdit ederek, hakaret ederek kimseyi getiremiyiz. Biz görevimizi yaptık, şimdi Bursa’yı yönetenler görevini yapsın” dedi.

Diğer başkan adayı Bekir Ön ise Recep Günay‘a destek vermeleri ile ilgili şunları söyledi: “3’ümüz bir araya geldik ve böyle bir karar aldık. Kendi adımıza değil Bursaspor adına bir araya geldik. Ne yapılacaksa birlikte yapacağız. Biz ateşi yakma niyetimiz var. Kulübümüz için güzel işler yapmak istiyoruz”

Raşit Barışıcı‘ysa “10 günlük kısa bir süreden geçtik. Önce bir abilik görevi üstlenmiştim. O çekilince kamuoyundan güzel dönüşler alınca sevgili kardeşim Bekir Ön’le konuştuk. Sonra birlikte devam etme kararı aldık. Geldiğimiz süreç içinde, verilen imzalar ve tüzük gereğince karıştıcı taraf olmamak için, sevgili kardeşime başarılar diliyorum.” dedi.

Editör: Haber Merkezi