Atış Motorsport tarafından "Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası" kapsamında yeni sezon hazırlıklarını ve hedeflerini anlatacağı basın toplantısı, Downtown Yaşam ve Eğlence Merkezi'nde gerçekleşti. 

Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası tanıtıldı Video: Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası tanıtıldı

Yapılan basın toplantısına Atış Motorsport Sportif Direktörü Burak Çukurova, Atış Motorsport Takım Direktörü İsmet Toktaş, Atış Motorsport 2023 Takım Direktörü Burak Başlık katıldı.

Whatsapp Image 2024 02 13 At 11 36 54 1 65Cb2Aaa42Db9

Atış Motorsport Takım Direktörü İsmet Toktaş'ın konuşmasından satır başları şöyle;

2023 Türkiye Tırmanma Şampiyonası Takımlar Şampiyonu olan Atış Motorsport ekibi, takımda yarışan pilotlar ve co-pilotlarla birlikte aramıza katılan yeni isimlerle büyüyerek, BC Vision işbirliğiyle bu sezon Petrol Ofis Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası'nda koşacak.

Takım direktörlüğünü yürüteceğim ekibimizde hem Atış Motorsport Sportif Direktörlüğü koltuğunda hem de Genel Klasman RC 2, Skoda Fabia R5 ile Burak Çukurova'yı göreceğiz. Co-pilotu Burak Akçay ile birlikte olacak.

Geçen sezon Türkiye Tırmanma Şampiyonası'nda şampiyon olan takımımızın direktörlüğünü yapan sporcumuz Burak Başlık ve co-pilotu Sedat Bostancı, Skoda Fabia R5 ile Türkiye Ralli Şampiyonası Genel Klasman RC2'de koşacak.

"SPORCULARIMIZ İLE CİDDİ BİR HAZIRLIK AŞAMASINDAN GEÇTİK" 

Şampiyonada yarışacak diğer pilot ve co-pilotlarımız ise şöyle:

Türkiye Ralli Şampiyonası 2 Çeker RC4

- Çağlayan Çelik - Koray Akgün (Peugeot 208 Ralli 4)

- Refik Bozkurt - Bahadır Özcan (Peugeot 208 Ralli 4)

Türkiye Ralli Şampiyonası Bayan Pilotlar Klasmanı RC4

- Sevcan Sağıroğlu - Güray Akgün (Ford Fiesta R1T)

Bu sezon yapılan bu işbirliği ile birlikte AtışMotors'un yeni bir takım olmasına rağmen sezona hızlı bir giriş yapacağını düşünüyoruz. Kurduğumuz idari ve teknik kadro, sporcularımız ile ciddi bir hazırlık aşamasında geçtik. Uzun soluklu olan Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 2024 sezonuna katılacak tüm pilot ve co-pilotlara şimdiden başarılar dileriz.

Whatsapp Image 2024 02 13 At 11 37 05 1 65Cb2A7Ea95Fb

"ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ"

Toktaş'ın konuşmalarının ardından söz alan Atış Motorsport Sportif Direktörü Burak Çukurova ise sezon hazırlıklarını değerlendirdi. Çukurova, "çok önemli bir başlangıç yapıyoruz. Gerçekten güzel bir oluşum olacak. Çok iyi bir takım olmak istiyoruz zaten bunu geçen sezon Atış motorsports olarak gösterdik. Geçen seneki yaptıklarımızı gördükten sonra 2024 yılında da bunları yapabileceğimizi düşünüyoruz. 5 ekip olacağız ve şampiyonluk için mücadele edeceğiz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve Bursa halkını bekliyoruz. " dedi.

Whatsapp Image 2024 02 13 At 11 37 15 1 65Cb2Ac40748F

YARIŞMADA ŞAMPİYON OLACAĞIMIZA İNANIYORUZ"

Atış Motorsport 2023 Takım Direktörü Burak Başlık ise yarışlar için sponsorluk sağlayanlara kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Ayrıca Başlık, "Biz bu sene Burak abinin tecrübelerinden yararlanacağız ve Burak abinin bizim takımımıza getireceği puanlarla yarışma da sampiyon olacağımıza inanıyoruz. Haftaya Sarıkamış yarışlarıyla sezon başlıyor. Güzel şeyler yapmak için çok hevesliyiz" dedi.

Editör: Haber Merkezi