Özgün Önver‘in Hüseyin Demir‘e verdiği röportaj şöyle;

“Takımımızın gelişimi için hep birlikte çalışıyoruz. Hem Türkiye’de hem Avrupa’da son topa kadar mücadele eden, seyir zevki yüksek basketbol oynayan bir takım olmayı hedefliyoruz. Bunlar biraz zaman alıyor. Süreç içeresinde daha iyi olacağımıza inanıyorum.”
 
Bursaspor İnfo Yatırım’ın 2023-2024 sezonundaki hedefi; her maçı sonuna kadar oynayan, mücadeleyi hiç bırakmayan ve kazanmak için elinden gelen her şeyi yapan bir takım olmak… Bunları başarabildikten sonra sezon sonunda nerede olduğumuzun bir önemi yok! Hedeflerimiz doğrultusunda bu söylediklerimizi yaptığımız sürece istediğimiz başarıları gerçekleştireceğimizden eminim…

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi, Avrupa’nın en prestijli basketbol organizasyonlarından biri oldu. Ligin kalite ve marka değerini ölçmek profesyonellerin işi ama şunu net bir şekilde söyleyebilirim; yabancı oyuncu transferlerinde oyuncuların en çok tercih ettiği ve oynamak istediği liglerin başında Türkiye geliyor. Yabancıların ligimizde oynamayı tercih etmesi önemli… Süper Lig’de büyük bir mücadele var ve seyir zevki yüksek maçlar oynanıyor. Seyir zevki arttıkça reklam, sponsor ve yatırımlar artıyor.

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde 6’da 3 yapmamıza rağmen maalesef elendik. Diğer tüm gruplara baktığımızda 3 galibiyet alan takımların hepsinin bir üst tura yükseldiğini görüyoruz. Gruptaki 4 maçımızı deplasmanda oynamamıza rağmen başarılı bir Avrupa sezonu geçirdiğimizi düşünüyorum. Grubumuzda lider olan geçen senenin şampiyonu Bonn takımını yendik ve onların da 3 galibiyeti var. Biraz daha ilerlemek isterdik ama her şey bizim için bir tecrübe oldu. Seneye Avrupa’da daha güçlü döneceğiz.

Bursa’nın kesinlikle bir basketbol şehri olduğunu söyleyebilirim. İnsanların burada basketbolu bilerek ve severek izlediğini fark edebiliyorsunuz. TOFAŞ’la birlikte Bursa’yı Süper Lig‘de ve Avrupa’da temsil ediyoruz. Büyükşehirler arasında İstanbul’dan sonra Süper Lig’de mücadele eden birden fazla takımı olan şehirler arasında sadece İzmir ve Bursa var. Final Spor gibi Bursa’yı yıllardır 1’inci ligde temsil eden bir başka takımımız var.

Ayrıca Bursaspor İnfo Yatırım olarak altyapımızda ve spor okullarımızda 300’ün üstünde çocuğumuza hizmet veriyoruz. Onların bedensel zihinsel ve eğitimsel gelişimlerine önem veriyoruz. A takım düzeyindeki takımların genç ve çocuklara önem vermesi, gelişimlerine katkı sağlaması çok önemli. Onlar bizim geleceğimiz. Biz de elimizden geldiğince genç ve çocuklara yatırım yapıyoruz.

Taraftarlarımıza gelecek olursak Bursaspor İnfo Yatırım’ın gerçek gücünün taraftarlar olduğunu tüm basketbol camiası ve Türkiye biliyor. Bizler ve oyuncular taraftarımızdan aldığımız güçle mücadele ediyoruz. Onlar salondayken bizim için itici bir güç oluşturuyorlar. Taraftarlarımız tribünleri doldurdukça kazanma ihtimalimizin arttığını söyleyebilirim ki iç sahada oynadığımız sadece bir maçı kaybetmiş olmamız da bunun bir göstergesi. Bizleri hiç yalnız bırakmayan taraftarlarımızın desteklerini sürdürmelerini rica ediyoruz.

Sezon başında sizlerin de bildiği gibi çok geç kurulan bir takımdık. Ben de takıma temmuz ayının sonunda dahil oldum. Ağustos ayının ortasında sezona başladık. Biraz geç kurulmamızın sancı ve sıkıntılarını sezon başında yaşadık ama Metin (Türen) ve Semih (Erden) tecrübeleriyle bu konuda bizlere çok destek oldu. Onların da katkılarıyla bu sıkıntılarımızı çok kısa sürede atlattığımızı düşünüyorum.

Bursa’da olmaktan mutluyum. Takımımızın gelişimi için hep birlikte çalışıyoruz. Hem Türkiye’de hem Avrupa’da son topa kadar mücadele eden, seyir zevki yüksek basketbol oynayan bir takım olmayı hedefliyoruz. Bunlar biraz zaman alıyor. Süreç içeresinde daha iyi olacağımıza inanıyorum. Kulübün gelişimi için uğraşırken kendimizin de gelişimi için uğraşıyoruz. Türkiye Basketbol Federasyonu ve Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin düzenlediği seminerlere katılıyoruz, onlardan bir şeyler öğrenip sürekli kendimizi geliştiriyoruz.

David Mutaf izleyenleri olduğu kadar bizleri de heyecanlandıran bir oyuncu. Hücum yetenekleri çok üst seviyede. Bursaspor’u da onun bu yeteneklerini gösterebileceği en iyi yerlerden biri olarak görüyorum. Önümüzdeki yıllarda basketbola en üst seviyelerde hizmet edecektir.

Onun dışında Ömer Utku Al, Enes Berkay Taşkıran ve Ahmet Can Duran da çok yetenekli ve kaliteli oyuncularımız. Altyapımızdan yetişen Berk Can Akın ve Mehmet Nihat Atalan gibi genç oyuncularımız var onlar da önemli maçlarda kritik süreler alıyorlar. Umarım gelişimleri bu şekilde ve hep iyi yönde devam eder.

Editör: Haber Merkezi