Özlüce Tesisleri’nde antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bursaspor Futbol Sorumlusu Özer Hurmacı, Şanlıurfaspor deplasmanına gideceklerini hatırlatırken, “Şanlıurfa ligin ikinci sırasında yer alıyor. Ligin en iyi takımlarından bir tanesi. Bizim de çok iyi gidişatımız var. Kaybetmemek için oynayıp kazanmak için bir tavır sergileyeceğiz” dedi.

Elinde bir sihirli değnek olmadığını aktaran Hurmacı, “İnandığım, düşündüğüm ve hayal ettiğim şeyleri oyuncularımız sahaya yansıtıyor. Bunun da başarısını sahada hep beraber alıyoruz. Bu sadece başlangıç esas öbür sezona bakacağız. Ligin ikinci yarısının puan tablosunda üçüncü sıradayız. Benim geldiğim dönemde ikincisiyiz. Seneye ilk ikinin içinde yer almak istiyorsak, kaybetmeden kazanma alışkanlığını geliştirmemiz gerekiyor. Bunu hep beraber inanarak başarabiliriz” diye konuştu.

Küme düşmenin kendi kılavuzlarında olmadığını aktaran genç çalıştırıcı,“ Şampiyonluk için mücadele eden Bursaspor olacak. Uzun lig maratonuna sabırla hazırlanmamız gerekiyor. Çok iyi oyuncularımız var hepsi süre ve görev bekliyor. Hiçbir zaman ‘benim takımda eksik var’ diyeceğimi duymayacaksınız. Kart cezalılarının yerine bayrağı yukarı çekecek arkadaşlar olacak” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfaspor deplasmanında Bursaspor taraftarının olmaması için konuşan Özer, “Taraftarın olmadığı her yer bizim için üzücü. Karar neden alındı bilmiyorum. Arka bahçede maç yapsak taraftar gelir yine bizi destekler” açıklamasında bulundu.

Editör: Haber Merkezi