Osmangazi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Osmangazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Dündarseçim çalışmaları kapsamında Panayır Spor Kulübü'nü ziyaret etti. Dündar'ın ziyaretinde adeta sevgi seli yaşandı. Neredeyse tüm mahalle sakinleri ve sporcuların katılımıyla düzenlenen karşılama merasiminde Dündar, mahalleye ve ardından spor kulübüne meşaleler ve havai fişekler eşliğinde girdi. Büyük coşkuyla geçen karşılama programının ardından Panayır Spor Kulübü'nde vatandaşlar ve sporcular ile bir araya gelen Dündar, "136 mahallesi ve bir milyonluk nüfusuyla büyük bir ilçede yaşıyoruz. Her zaman böyle güzel bir atmosferi bulmak zor. Önemli olan belediye olarak bizlerin, sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda hizmetleri getirmesi. Hizmetlerimiz geliyorsa bu, biz buradayız demektir. İlk olarak temizlik çalışmalarımız mahallelerimize gelir. Temizlik belediyelerin asli görevidir. Bütçemizin büyük kısmını da temizlik çalışmalarına ayırırız" dedi.

panayir-spor-ziyareti-2-65c4cfefe3958

"Diğer belediyeler projelerimizi örnek alıyor"

Bursa'nın bir tarih şehri olduğunu ve Osmangazi Belediyesi olarak tarihi dokuyu ayağa kaldırma noktasında öncü bir belediye olduklarına vurgu yapan Dündar, "Diğer belediyeler çalışma yöntemlerimiz konusunda gelip bizlere danışır. Projelerimizi örnek alır. Tıpkı temizlik gibi tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılması noktasında yaptığımız çalışmalar da belediyemizin rutin faaliyetlerinden biri oldu. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nde sanal olarak ortaya koyduğumuz 1326 yılı Bursa'sının gerçeğini Hisar bölgesinde ortaya çıkarıyoruz. Kavaklı Mahallesi'nde yaptığımız kamulaştırmalar ile bölgenin önünü açtık ve muhteşem bir eser ortaya çıkarıyoruz. Bursa, tarihi dokusuyla kendini gösteriyor" ifadelerini kullandı.

"Kent dönüşümde vatandaşımızın önünü açtık"

Konuşmasında deprem ve kentsel dönüşüm konularına da değinen Dündar, "Bursa, deprem kuşağı üzerinde yer alıyor. Bu sebeple kentsel dönüşüm büyük önem arz ediyor. Biz her konuşmamızda Güneştepe, Hamitler, Demirtaş ve Panayır bölgesinde yaptığımız çalışmaları örnek gösteririz. Bu bölgelerimizde 60 bin daireye oturma izni verdik. Yaklaşık 250 bin kişilik yeni bir şehir inşa ettik. Bunların hepsi depreme dayanıklı yapılar. Bursa, bin yıllık bir şehir. Tarihi bu kadar eskiye dayanan bir şehri yenilemek kolay bir iş değil. Bu bir süreç meselesi. Bu süreç içerisinde yapmış olduğumuz planlar ve projeler ile vatandaşın da kentsel dönüşüm noktasında önünü açıyoruz. Asıl önemli olan da bu. Kükürtlü bölgesinde bu süreci sürdürüyoruz" dedi.

"Sınırlı imkanlar ile en iyi hizmetleri yapıyoruz"

Osmangazi Belediyesi olarak sporun ve sporcunun yanında yer aldıklarını dile getiren Başkan Dündar, "Spor tesisleri inşa etmek, spor kulüplerimize destekte bulunmak bizler için önem arz ediyor. Her yapılan hizmet, yeni talepleri de beraberinde getiriyor. Mahallelerimize gittiğimizde yaptığımız çalışmalara bakıyoruz ve sayfa sayfa hizmet götürdüğümüzü görüyoruz. Talepler sınırsız, imkânlar sınırlı. Bu sınırlı imkânlar içerisinde ilçemizdeki her mahallemize hizmet götürdük. Panayır da bunlardan bir tanesi. Panayır'ın spor kulübü binası ile birlikte 40 dönüm arazi üzerine inşa ettiğimiz spor sahası, Osmangazi'de değil Bursa'da imrenilerek bakılan bir hizmet. İhtiyaçlar neyse bundan sonraki süreçte de yerine getireceğiz. Önemli olan bizlerin yaptığı eserlerin ve hizmetlerin vatandaşlar tarafından sahiplenilmesidir. Vatandaşlarımız bu eserleri sahiplenecek ki ömürleri daha uzun olsun. İlk göreve geldiğimizde Panayır Hizmet Binası'nın temelini attık. O sebeple burası bizim için önem arz ediyor" diye konuştu.

1685306-bursa-osmangazi-bb-dundar-mesalelerle-karsilandi-65c4cfd25f2e0

"Bütçemizin tek kuruşunu israf etmiyoruz"

"Vatandaşlarımızın vergilerinden oluşan bütçemizi en etkili şekilde, tek kuruşunu israf etmeden kullanan bir belediyeyiz" diyen Başkan Dündar, "Yaptığımız hizmetler ve dev projeler de bunun bereketidir. Belki yaptığımız çalışmalarda aksaklıklar meydana gelebilir, süreç ağır ilerleyebilir ancak yapınca en iyisini biz yaparız. Yapmış olduğumuz işlerde iddialıyız. Özel sektör dahi bizim işlerimizi yapamaz. Çünkü biz kar amacı gütmeden hizmet amacını taşırız. İşte Panayır'da olduğu gibi. Önceden insanlar Panayır'a gitmek istemezlerdi. Şimdi burası bir cazibe merkezi oldu. Yapamayacağımız işler konusunda söz vermeyiz. Umut tacirliği yapmayız. Bir işi yaparız diyorsak da mutlaka yaparız. Kimse Panayır'a artık bir gecekondu semti gözüyle bakamaz. Bunda da bizlerin 15 yılda getirdiğimiz hizmetlerin etkisi var. İnşallah 31 Mart tarihinden sonra da görevimizin başında olarak, burada sizlerin yanında olacağız" dedi.

"Yeni dönemde yeniden başkan olarak görmek istiyoruz"

Panayır Spor Kulübü'nün şampiyon olmasındaki en büyük mimarının Başkan Dündar olduğunu belirten Panayır Spor Kulübü Başkanı Saim Kozalak da, "Panayır Spor Kulübü'ne yani evinize hoş geldiniz. 2022-2023 sezonunu şampiyonu olduk. Bunun tohumlarını 7-8 sene önce çamur sahada antrenmanlara başladık. Sayenizde modern bir spor tesisine kavuştuk. 30 kişi ile başladığımız sporcu sayımız şuan spor okulları ile beraber 350 kişiye ulaştı. Bu sene 9 grupta mücadele edip 6'sında şampiyonluğa ulaştık. Tüm sporcularımızı bir kez daha tebrik ediyorum ve yürekten kutluyoruz. Bu başarının mimarı sizsinizdir başkanım. Sizlere şahsım, kulübüm ve sporcularım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni dönemde sizleri yeniden başkan olarak görmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Eski bir sporcu olarak spor kulüplerinin önemini her zaman dile getirdiklerini ifade eden MHP Osmangazi İlçe Başkanı Kerim Gürsel Çelebi de, "Burada da çok sayıda genç kardeşimizin spora teşvik edildiğini görüyorum. Bu ülkemizin geleceği adına çok önemli. Gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzak tutularak hangi branşta olursa olsun spora yönlendirilmesi toplumumuz adına çok büyük önem arz ediyor. Bu konuda da Mustafa Başkanımız spor alanında çok önemli tesisler inşa etti. Spor kulüplerimize desteklerde bulundu. Kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi. Panayır Mahallesi Muhtarı Binali Taş ise Başkan Dündar'a mahallesine yaptığı hizmetler ve ziyaretten dolayı teşekkür etti. 

Editör: Haber Merkezi