“Biz EuroCup çeyrek finalini Cedevita-Bursaspor maçından bir gün önce oynadık. Bu yüzden olası rakiplerimizi izleme fırsatımız oldu. Gran Canaria’dan dönerken otobüste maça bakma şansımız oldu. İkinci yarıyı evde izledim. İki yarı çok farklıydı. İlk yarı Bursaspor maçı domine etti. Performansları bizi hayrete düşürdü. Cedevita 2. yarıda geri döndü ve kazanmaya yaklaştı ancak Jacob Pullen’in şutu süre bittikten sonra kalktı. EuroCup playoffları’nda bütün maçlarda senaryo aynı oluyor: Takımlar bu eşsiz fırsatın farkında ve hiç kimse bunu harcamak istemiyor. Bu yüzden de epik geri dönüşler izledik. Her şeye hazırlıklı olmalıyız. Tek maçta her şey yaşanabilir.

Dürüst olmak gerekirse evimizde oynamak istemiştik. Çok uzun bir sezon oldu ve çok fazla seyahat ettik. Seyahat etmediğimiz sürece maçlara çok daha iyi hazırlanacağız. Bu yüzden de Bursaspor’un kazanmasını ve yarı finali seyircilerimizin önünde oynamayı istiyorduk.

Maçı kazanmak istiyorsak Andrew Andrews’i durdurmamız gerekecek. Partizan’a karşı oynadıkları maçı hep beraber benim evimde izlemiştik. Belgrad gibi oynaması çok zor bir yerde Andrews’in maçın başından sonuna oyunu kontrol etmesi karşısında aklımız çıktı. John Holland gibi tecrübeli ve iyi bir şutörleri var. Takım oyunu oynuyorlar. Beraber oynayıp birbirlerine yardım etmeyi biliyorlar. Zor bir maç olacak. Her takım böylesine zor iki deplasmandan çıkamaz. Şu anda özgüvenleri çok yüksek ve deplasmanda oynamak onları rahatsız etmiyor. Muhteşem bir maç olacak.

Holland’ın devre arası röportajını gördünüz mü? Biz hiçbir röportajda kendimize pitbull demedik ancak bizim de onlarla oynamak için enerjimiz yüksek ve kazanıp finale çıkmak istiyoruz. Çok uzun bir sezon oldu ancak takım şu anda özgüvenli ve odaklı. Yapmamız gerekeni biliyoruz, savunmada agresifiz ve evimizde oynuyoruz. Bu faktörler bizim lehimize işliyor. Onlar pitbull olabilir ancak bizde de Codi ‘Kurt’ Miller-McIntyre var. Codi muhteşem bir özgüvenle oynuyor ve bize çok yardımcı oluyor. Takımın neye ihtiyacı olduğunu biliyor, umarım harika bir maç daha oynar. Bu durum bizim EuroCup finaline çıkma şansımızı da arttıracaktır.” (Eurohoops)