EuroCup yarı final maçında Andorra’yı deplasmanda 85-68 yenip finale kalarak büyük bir başarıya imza atan Frutti Extra Bursaspor'da Onuralp Bitim, Barış Spor Salonu'nda soruları yanıtladı.

SAVAŞÇI BİR TAKIMIZ

EuroCup'ta hayal ettikleri konumda olduklarını belirten Onuralp Bitim "Hepimizin gerçekten başlarda hayal edebileceği, ondan sonra da her adımda gerçeğe dönüşebilecek bir hikayeyi yaşıyoruz. Biz takım olarak bunu başından beri hayal ediyorduk. Sonuçta çok savaşçı bir takımız. Sene başından beri bazılarına göre sürpriz olduğu düşünülüyor ama bence değil. Biz gerçekten buranın hayalini kurarak başladık ve hak ederek savaştık. Olduğumuz yeri tamamıyla hak ettiğimizi düşünüyorum. Umarım bu başarıyı taçlandırırız." dedi.

ONLAR MUTLU OLDUYSA NE MUTLU

Bu seneki çıkışıyla ciddi fark yaratan Onural Bitim performansının neye bağlı olduğu sorusuna "Çok fazla etken var tabii ki, Bursa taraflarıyla şehriyle, takım arkadaşlarım, koç ve ekibi, genel menajerinden tutun başkanına kadar. Takımda her şeyin uyuması çok önemli. Bana burada başından beri güvenen insanlar oldu. Beni daha iyi hissettirip iten insanlar oldu. Bu sebeple onlara çok minnettarım. Bende elimden geldiği kadar bunları geri vermeye çalıştım. Eğer onlar mutlu olduysa, ne mutlu." dedi.

Son olarak kariyer planlaması hakkında açıklamalarda bulunan Onuralp "Önümüzdeki maçlar çok önemli olduğu için, şuan an ve an düşünüyorum. Ama gelecekler ilgili bir şeyler söylemem gerekirse, bir gün ülkemi EuroLeague ve NBA'de temsil etmeyi gerçekten çok isterim." dedi.

Editör: Haber Merkezi