Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz şöyle konuştu:

"Değerli Bursaspor’lular. Göreve geldiğimiz 28 şubat 2022 tarihinde Bursaspor’umuzun içinde bulunduğu durumu tekrar hatırlatarak konuşmama başlamak isterim. Sezon başı camiada oluşturuşan hava ile şehir bir araya gelmiş çeşitli kampanyalar ile Bursaspor’a destek olunmuş ve sezon başında 17 adet oyuncu Bursasporumuza transfer edilerek kadro planlaması yapılmıştır.

Aslında bu konu bugün neden burada olduğumuzun hem sorusu, hem de cevabı. 2010 yılından beri yapılan transferlerin sayısı 153...

Şampiyon olduktan sonra yapılan hatalar örgüsü ve kurumsallaşamamanın getirdiği nokta bu.

Denk bütçe oluşturamamak. Bitmek bilmeyen kongre arzusu Adamcılık.

Birazdan anlatacaklarım ile eğer ortada bir başarısızlık olduğunu düşünüyorsanız, biz hatamızı kabul etmesini biliriz.

Peki geçmişte yapılan hataları kim kabul edecek Bursaspor geçmişi ile ne zaman yüzleşecek?

Transfer yapılması imkansız olan bir tabloda üzerimizde de hala transfer baskısı olması gerçekten akıl ve mantık ile izah etmek zor.İmkanların sonuna kadar kıt olduğu dönemde göreve gelerek tahtayı açıp, daha önceden belirlenen oyuncuları kadromuza kattık.

Bütün oyuncular sözleşmelerini tek taraflı fesiH etmeye çalışırken defalarca iKna turları yaptık, geçmişten gelen alacaklarını yönelik ödeme yaptık.Fakat istediğimiz sonuca ulaşamadık. biter dediler, lakin yaşatmak için bütün gücümüzle çabaladık ve yaşattık.

Bu varoluş mücadelesinde yalnız kalmamıza rağmen pes etmedik, yılmadık geldiğimiz noktada.....

* toplamda 270 adet tedarikçi borçlu dosyamız vardı bugün 85 adete düşürdük.

* 115 Bursaspor’un alacaklı olduğu dosya vardı, taki ettik ve tahsil ettik sayısı 35’ e düşürdük.

* 182 milyon vergi cezamız (borcumuz değil) 8.800.000tl’na düşürdük.

*transfer tahtasında bulunan 62 dosyanın 17 tanesini kalıcı olarak kapattık.

*bunlara ek olarak 9 dosya iLe anlaşma yapılarak taksite bağlanmış ödemeleri yapılıyor, anlaşılan toplam dosya sayısı 26, toplam ödenen 41.494.278 güncel

*bu anlaşmalar sonucunda 50.678.984 liralık indirim alınmıştır.

*davası devam eden futbolcu dosya sayısı 9, bu rakam mevcut 62 adet dosyanın içindedir.

Sonuç olarak geldiğimiz noktada tablo bu, burada çırpınmak bataklıkta çırpınmaktan farksız. sabırlı, sakin ve ittidalli olmak gerekiyor. Bir önce buradan çıkma baskısı maalesef karar vericiLeri hatalara sürükleyecektir. geldiğimizden bu yana üzerinde itina ile durduğumuz birlik beraberlik buradan çıkış kapısının anahtarıdır.

Birlik beraberlik anahtarın ta kendisidir ve bizce paha biçilemezdir.

Bursaspor kişisel hırsların, intikam duygularının hesabının görüleceği bir yer konumunda olmaktan bir an önce çıkartılmalıdır ki olursa olsun birlik beraberlik yolu ancak bizi arzu ettiğimiz noktaya taşır.

Birlik ve  beraberliğin karşısında hi. bir güç duramaz, bu yolda fırtınalar, depremler, kazalar elbet olacaktır. bu tip felaketler bizi birbirimizden ayırmamalı, aksine birbirimize daha da sıkı sarılmalıyız.

Çünkü bizim birbirimizden başka tutunacak dalımız yok. tutacak başka takımımız da yok artık bütün şehrin bu yükü omuzlarına alması gerekiyor. başka Bursaspor yok.

Sizleri tüm kalbim iLe selamlıyor, emekleriniz için kendim ve yönetim kurulum adına hepinize teşekkürlerimi sunuyor. yeni gelecek yönetime de başarılamızı sunuyoruz.

Editör: Haber Merkezi