2 sezondur Nilüfer Belediyespor'da  çıkardığı başarılı maçlarla dikkatleri üzerine toplayan Deniz Uyanık orta oyuncu pozisyonunda. 21 yaşında ve 1.92 metre boyunda.

Nilüfer Belediyespor'a Edremit Belediyesi Altınoluk takımından gelen Deniz Uyanık oynadığı maçlarda skor ve blok performanslarıyla dikkatleri üzerine çekmişti.
bursadabugün'ün notu;

Deniz Uyanık yetenekli bir oyuncu olsa da; Vakıfbank'ta Zehra Güneş gibi banko bir ismi yedeğine alarak kendisine şans yaratması çok zor. Muhtemelen blok yükseltmek için bir ya da iki pozisyon oyuna girer, sonra kenarda oturtulur.

Oyuncular tercihlerini 'oynayıp kendilerini geliştirme yerine', çok para kazanmaya yaptıkları sürece Anadolu'da voleybolu yaşatmak için mücadele eden kulüpler; bir türlü önüne geçilemeyen bu bozuk düzenden zararlı çıkmaya devam edecektir.

Nilüfer Belediyespor'da geçen sezonun ortasında da pasör Sıla Çalışkan THY ile anlaşmış, kulüp yönetimi oyuncuya THY'nin verdiği paraya yakın bir rakam teklif etse de oyuncu kararını değiştirmemişti. Sıla şimdilerde THY'de Brezilyalı pasör Macris Carneiro'nun yedeği konumunda ve arada bir kadroda kendine şans bularak kariyerini sürdürmeye çalışıyor. 

Editör: Haber Merkezi