Takım birlikteliğine vurgu yapan Bursaspor Teknik Direktörü Murat Sözkesen, "Takım olarak istediğimiz bazı doneleri bu maçta gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Bu göreceli bir durum, herkes beğenmeyebilir ama burada bir süreç var. Anlık yaşamıyoruz bu süreci, önümüzdeki haftalara da dokunarak plan dahilinde hareket ediyoruz. Adıyaman FK maçı bizim için 3 puan ile bitmesi gereken bir maçtı. Zor olacağını biliyorduk ama sahada ne istediğini bilen, oyun disiplininden vazgeçmeyen bir oyuncu grubu vardı. Bizi çok mutlu eden şey şu, penaltı kaçırdıktan sonra dahi takımın verdiği reaksiyon bizim için takım birlikteliği adına çok iyi bir reaksiyon oldu. Uzatmalarda golü bulduk, hem çocuklar bulundukları stres ortamından çıktılar hem de 3 puanı hanemize yazdırdık." diye konuştu.

Herkesin çok istekli ve arzulu olduğunun altını çizen Sözkesen, "Eksik gördüğümüz bazı şeyleri birlikte halletmek istiyoruz. Takım olarak bir arada kalabilmek istiyoruz. Çocukların yaptıkları iş kolay şeyler değil, Bursaspor çok büyük bir camia. Başarmamız gereken çok şey var bunun için takım birlikteliğini on planda tutuyoruz. Çocukların daha stresten uzak ortamı var, herkes istekli, arzulu." dedi.

Serik Belediyespor, maçına ilişkin de analizleri yaptıklarını belirten Sözkesen,  "İyi futbol oynayan bir takım istekli ve arzulu, oyunu ön tarafta iyi oynayan, iyi bir kadro ile maç yapacağız. Hedefimiz 3 puan ile dönmek." yorumunda bulundu.

Editör: Haber Merkezi