Sezon boyunca hakemlerin artniyetli kararlarına maruz kaldıklarını belirten Sözkesen, Bursaspor gibi büyük bir camianın üzerine oyunlar oynandığını ifade ederek buna çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

BUNLARI ARAŞTIRMAK LAZIM

OLAY’a açıklamalarda bulunan Sözkesen, “Maça iyi başlayamadık, tutuk başladık. İstediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Bahane üretmiyoruz ama 11 maç oynadık. Burada olduğum süreçte 8 maça şahit oldum. Bu maçların tamamında Kırşehir maçındaki gibi hakem triosuyla hep karşılaşıyoruz. Genç bir takımız, çok çabuk etkileniyoruz. Bursaspor büyük bir camia ama neden bunlar oluyor araştırmak lazım. Bu takımın üstüne bu kadar oyun oynanır mı?” dedi.

KÖTÜ ETKİLENİYORLAR

Yapılan her hakem hatasında oyuncuların kötü etkilendiğini belirten 48 yaşındaki çalıştırıcı, “Beyoğlu maçında da inanılmaz sinirlendirici hatalar yapıldı. Bu haksızlıklar olunca çocukların gardları düşüyor. Her şeyin çok güzel olacağını düşünüyoruz. Eksiklerimiz var. Fiziksel eksikliğimizi hemen gideremiyoruz. Kamp döneminde olması gerekenleri şimdi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu da şu an için sadece yüzde 20’mizi ortaya koymamıza neden oluyor. Çalışacağız ve taraftarlarımızın seyrederken zevk alabileceği bir takım oluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

DERS ÇIKARACAĞIZ

Her maçtan ayrı ders aldıklarını, Kırşehir karşılaşmasından da gerekli dersleri çıkaracaklarını vurgulayan Sözkesen, “Biz göreve geldiğimizden beri söylüyoruz. Uzun vadede çok çalışmamız, kafamızdaki şablonu oturtmamız gerekiyor. Çok çalışıyoruz ama bazen de meşakkatli yollar olacak, yenileceğiz. Bunlardan ders çıkarıp önümüzdeki maçlara daha iyi hazırlanacağız. Bizim maçlarımızın hepsi kritik ama devre arasına kadar kafamızda belirlediğimiz puan hedefine ulaştırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Olay